Pruszków: Rozpoczęła się modernizacja Armii Krajowej

Region

Jedna z głównych ulic Pruszkowa, al. Armii Krajowej zyska nową nawierzchnię. Przebudowane będą także chodniki i ścieżki rowerowe.

– Prace budowlane ruszą do końca tego tygodnia – zapewnił Sławomir Walendowski, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w starostwie powiatowym. Obecnie trwają już prace przygotowawcze, kierowcy spotykają utrudnienia na wysokości Osiedla Przy Pałacu już od poniedziałku. Zamknięty jest pas ruchu w stronę Pęcic.

Inwestycja obejmie położenie nowej nawierzchni na jezdni, a także wykonanie azyli z przejściami dla pieszych i wysepki dzielące na jezdni. Przebudowane będą również zatoki autobusowe, chodniki i ścieżki rowerowe. Prace mają dotyczyć odcinka od ul. Prusa do Lipowej.

– Przebudowa Armii Krajowej ma na celu zwiększenie komfortu jazdy oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Umieszczone elementy spowolnienia ruchu będą zmuszać kierowców do ograniczania prędkości – powiedział Walendowski.

Całość inwestycji pochłonie blisko 1,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.