Pruszków nie będzie ośrodkiem pobytowym EURO 2012

Region

Dziś UEFA opublikowała listę rekomendowanych centrów pobytowych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w EURO 2012. Niestety nie ma na niej Pruszkowa.

Na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku znajduje się 21 ośrodków w Polsce i 17 ukraińskich. Niestety nie ma na niej Pruszkowa. Nasze władze starały się o uzyskanie przez miasto statusu centrum pobytowego dla piłkarzy, którzy będą podczas Euro 2012 grać w Warszawie.

Niedawno pisaliśmy o przeciągających się kilka miesięcy pracach przy budowie boisk treningowych Znicza (artykuł można przeczytać tutaj). Gotowe boiska nie mogły zostać ostatecznie odebrane, bo większe z nich nie spełniało norm UEFA przewidzianych dla boisk treningowych w centrach pobytowych na Euro 2012.

Lista polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.

Dyrektor turnieju UEFA Euro-2012 Polska Adam Olkowicz potwierdził, że bazą polskiej ekipy będzie Grodzisk Wielkopolski. Umowę w tej sprawie władze PZPN podpisały już z gospodarzem ośrodka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.