Pruszków: kolejne osoby oddały krew

Region

Znów na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie stanął ambulans, w którym można było oddawać krew. Podobne akcje będą raz w miesiącu.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stał od godz. 9.00 do 13.00. Na półmetku dzisiejszej akcji krew oddało blisko 10 osób. W kolejce czekały kolejne. Organizatorzy szacowali wówczas, że w sumie krew odda ok. 30 osób.

– Trzeba trochę czekać, ale warto. To szczytny cel – powiedział jeden z chętnych.

Ambulans w tym samym miejscu będzie stawał w każdy pierwszy wtorek miesiąca w tych samych godzinach. Jeśli więc dziś ktoś nie zdąży, może oddać krew np. 7 września.

– Stacja Krwiodawstwa wykorzystuje każdą okazję, by zwiększyć niedobory organizując akcje oddawania także w terenie – mówiła nam miesiąc temu Marzena Przybysz, kierownik działu promocji RCKiK w Warszawie.

Dawcą może być każda osoba w wieku od 18 do 65 lat. Krew trafia do warszawskiego banku krwi RCKiK, a stamtąd jest przekazywana do szpitali z terenu Mazowsza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.