Pruszków zyska ścieżki

Pruszków

Wsiąść na rower i pokonywać kolejne kilometry. W Pruszkowie mają się pojawić nowe trasy rowerowe. Kiedy? Trzeba jeszcze poczekać, gdyż ruszyły prace projektowe.

W styczniu miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej czterech tras rowerowych. Pierwsza z nich ma przebiegać al. Wojska Polskiego od ul. Działkowej do ul. Powstańców. Trasa kolejnej będzie prowadziła ul. Prusa od ul. Zimińskiej-Sygietyńskiej do ul. Poznańskiej, ul. Bohaterów Warszawy od Al. Jerozolimskich do granic miasta. Kolejny szlak w mieście pojawi się na al. Armii Krajowej i ul. Lipowej. Czwarta z planowanych tras ma przebiegać ul. Kraszewskiego, ul. Ewy oraz ul. Andrzeja. Ich długość wyniesie ponad 4 km.

Wykonawcę dokumentacji projektowej wyłoniono w lutym, jednak umowa została podpisana w kwietniu. Za realizację zadania firma zgarnie niespełna 160 tys. zł. Zgodnie z umową projekt powinien być gotowy w marcu przyszłego roku.

Warto zaznaczyć, że inwestycja wymaga porozumienia kilku podmiotów. Ścieżki biegną w drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Osiągnięto już porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, co do pierwszego szlaku. Kolejne dwie trasy wymagają zawarcia porozumienia z powiatem.

Miasto przy realizacji inwestycji wykorzysta środki unijne. Aż 80 proc. inwestycji pokryją fundusze uzyskanie w ramach projektu „Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Planowany przebieg ścieżek:

1. Al. Wojska Polskiego od ul. Działkowej do ul. Powstańców

2. ul. B. Prusa od ul. M. Zimińskiej – Sygietyńskiej do ul. Poznańskiej
ul. Bohaterów Warszawy od Al. Jerozolimskich do granic miasta

3. Al. Armii Krajowej od ul. Andrzeja do ul. Ireny
ul. Lipowa od Al. Armii Krajowej do ul. Kopernika
Łącznik ul. Kopernika z ul. B. Prusa przez Park Potulickich

4. ul. Kraszewskiego od ul. Lipowej do stacji WKD
ul. Ewy od od stacji WKD do ul. Andrzeja
ul. Andrzeja od ul. Ewy do Al. Armii Krajowej

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.