Pruszków z biletem metropolitalnym

Pruszków

Pruszków dopłaci do tańszych biletów ZTM dla mieszkańców miasta. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Warunek to posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca.

O nowym programie współpracy na rzecz transportu publicznego „Warszawa+” informowaliśmy kilka tygodni temu. Pozwoli on zakup biletów okresowych na lepszych zasadach i taniej niż dotychczas. Skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców podwarszawskich gmin, którzy dojeżdżają autobusami i pociągami do pracy i szkoły w stolicy. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie ma nic za darmo. Nowe bilety będą dostępne dla osób zamieszkałych w tych gminach, które zdecydują się do tego dopłacić.

Na ten krok zdecydował się Pruszków. Uchwałę w tej sprawie radni przegłosowali na ostatniej sesji.  Na mocy uchwały upoważniono prezydenta miasta do podpisania odpowiedniego porozumienia ze stołecznym ratuszem. –  Dopłatami zostaną objęci mieszkańcy posiadający Pruszkowską Kartę Mieszkańca. Program dopłat zostanie uruchomiony po przywróceniu kursowania pociągów SKM na linii Pruszków-Warszawa, nie wcześniej niż od września 2018 r. – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

A jakie są ogólne warunki zakupu biletów w ramach „Warszawa+”? – Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu biletu przez gminy. I tak, np. pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+, za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych od września zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd – informuje ZTM.

Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca będą mogli liczyć na dofinansowanie w progu nr 3:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.