Pruszków rusza z konsultacjami

Pruszków

Już 16 lipca wystartują konsultacje społeczne dotyczące „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Pruszkowa”. Planowane są spotkania z mieszkańcami, podczas których będą mogli przedstawić swoje propozycje miejsc wymagających odnowienia.

Pruszków to kolejne miasto z regionu, które rusza z pracami i konsultacjami dotyczącego programu rewitalizacji. Kilka tygodni temu pierwsze kroki podjął Piastów. Podczas spotkania z mieszkańcami wytypowano obszary wymagające odnowy.

Do startu przygotowuje się również Pruszków. Miasto liczy na zaangażowanie mieszkańców, które ma być cennym wsparciem na drodze do wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Konsultacje potrwają od 16 lipca do 16 sierpnia. Przez ten czas miasto będzie miało okazję poznać potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców.

Pruszkowski urząd w ramach procedury konsultacyjnej planuje przeprowadzenie spotkań, podczas których wyjaśniona zostanie istota rewitalizacji. Uczestnicy będą mogli składać swoje propozycje i uwagi. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 lipca w godzinach 11:00-14:00 w urzędzie miejskim. Warto podkreślić, że dedykowane jest pracownikom administracji oraz organizacjom pozarządowym. Z kolei spotkanie dla mieszkańców zaplanowano na 28 lipca. W godzinach 17:00-20:00 będą mogli poznać wszystkie kwestie związane z programem rewitalizacji.

Mieszkańcy uwagi i propozycje mogą składać za pomocą formularza, który dostępny jest tu. Wypełniony dokument można wysłać na adres: rewitalizacja@miasto.pruszkow.pl, drogą korespondencyjną lub osobiście złożyć w urzędzie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.