Prokuratura ustala tożsamość ofiar pożaru

Michałowice

Wracamy do sprawy tragicznego pożaru w Michałowicach, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Prokuratura zleciła sekcję zwłok i ustala tożsamość ofiar.

Przypomnijmy. Do pożaru doszło w poniedziałek, 9 stycznia, po godz. 4.00 przy ul. Rumuńskiej w Michałowicach. Gdy wybuchł ogień, w budynku stolarni przebywało pięć osób. Trzy wydostały się na zewnątrz o własnych siłach, dwie zginęły.

Jak przekazali nam strażacy, przyczyn pożaru może być wiele. – W okresie zimowym używa się ogrzewania, więc jego awaria mogła doprowadzić do powstania ognia bądź też jedna z osób przebywających wewnątrz budynku. Tego nie wiemy. Policja musi zbadać okoliczności zdarzenia i przesłuchać świadków, co z pewnością pozwoli wyjaśnić sprawę – mówił nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik pruszkowskiej straży pożarnej.

Sprawa trafiła do prokuratury. – 10 stycznia zostało wszczęte śledztwo w sprawie zagrożenia życia i zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach. W tym przypadku mówimy o artykule 163 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego – przedstawia Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Jakie będą kolejne kroki w sprawie? – Zlecona zostanie sekcja zwłok oraz badanie genetyczne DNA. Ustalana będzie również tożsamość ofiar pożaru. Na szczegółowe wyniki podjętych działań trzeba będzie poczekać kilka tygodni – podaje prok. Zwoliński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.