Projekty wybrane!

Pruszków

Znamy wyniki głosowania mieszkańców Pruszkowa w ramach budżetu obywatelskiego. Które projekty zwyciężyły i mają szansę na realizację w przyszłym roku?

Pruszkowski magistrat opublikował listę rankingową tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Powstała ona w oparciu o ilość głosów oddanych na poszczególne propozycje, czyli mówiąc najprościej – według preferencji mieszkańców. I tak wiemy, że na Gąsinie najbardziej spodobał się pomysł budowy mini skateparku, na Żbikowie i Bąkach trzecia edycja Seniorady oraz strefa rekreacji przy szkole podstawowej nr 9, w Tworkach i Malichach budowa świetlicy. Na Wyględówku, Ostoi, osiedlu Marii i części osiedla Prusa najwięcej głosów zdobyła inicjatywa nauki angielskiego i portugalskiego, w centrum Seniorada, na dawnym osiedlu Mechaników – piknik w Zanie. Na osiedlach Staszica i Prusa – program Aktywny Senior.

Pełny ranking dostępny jest tu:


Czy to oznacza, że projekty te automatycznie trafią do realizacji? Musi je jeszcze zaakceptować Rada Programowa. – Na podstawie listy rankingowej Rada Programowa ds. Budżetu Obywatelskiego tworzy listy rekomendowanych projektów dla każdego z obszarów do realizacji w roku 2019. Za rekomendowane do realizacji mogą zostać uznane te projekty, które uzyskały największą liczbę punktów z ważnych głosów, aż do wyczerpania ogólnej kwoty przeznaczonej na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego w danym obszarze – informuje pruszkowski zespół ds. budżetu obywatelskiego.

Rekomendacje poznamy już w najbliższą środę. Przypominamy też, że w tym roku na budżet obywatelski Pruszków przeznaczył rekordową kwotę 1 mln 250 tys. zł. Suma ta rozdzielona została na poszczególne obszary miasta. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.