Procedury do końca roku

Region

Prace przy przebudowie przewężenia Al. Jerozolimskich rozpoczną się nie wcześniej niż pod koniec roku. Ale jest za to szansa, by całą procedurę związaną z inwestycją zakończyć w 2011 r.

Przebudowa zwężenia Al. Jerozolimskich na wjeździe do Pruszkowa od strony Warszawy miała się zacząć na jesieni ubiegłego roku. Prace projektowe, które prowadził Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zostały jednak przerwane, bo na tym odcinku warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza budować magistralę wodociągową. Inwestycja stanęła w obliczu bardzo poważnych opóźnień, bo przed przebudową drogi MPWiK musi zaprojektować i zbudować magistralę.

Jak jednak informuje Monika Burdon, rzecznik MZDW, zarząd dróg porozumiał się z MPWiK w tej sprawie. – Nasi projektanci pracują razem z projektantami MPWiK, a cała inwestycja zostanie przeprowadzona kompleksowo w ramach jednego przetargu – mówi.To uprości procedurę i z pewnością skróci czas wykonania inwestycji. Projekt i cała dokumentacja dotycząca budowy drogi i magistrali wodociągowej mają być gotowe do czerwca. Dopiero wtedy będzie można wystąpić do wojewody o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Jak informuje Monika Burdon, uzyskanie ZRID spodziewane jest więc około września – października. – Wówczas ogłosimy przetarg, w którym wybierzemy jednego wykonawcę. On wykona zarówno magistralę wodociągową, jak i modernizację drogi – mówi Monika Burdon.

W optymistycznym wariancie, przy założeniu, że nie będzie protestów w sprawie ZRID, a i przetarg uda się rozstrzygnąć bez odwołań, jest szansana zakończenie całej procedury do końca tego roku.Przebrnięcie przez procedurę jest w tym przypadku najważniejsze. Monika Burdon zapewnia, że pieniądze na modernizację drogi są zapewnione i pod tym względem inwestycja niejest zagrożona. Jeśli uda się zakończyć procedurę przed końcem roku, a pogoda okaże się sprzyjająca, pewne prace mogą ruszyć niemal natychmiast.Ponieważ pod nową drogę trzeba wymienić grunt i w tym celu wykonać głębokie wykopy, te najcięższe roboty mogły rozpocząć się jeszcze w zimie. Zakończenie prac jest przewidziane po ok. roku od ich rozpoczęcia. Koszt przebudowy drogi będzie wynosił ok. 40 mln zł nie licząc kosztu magistrali wodociągowej. 5 mln zł dołoży miasto na ustawienie ekranów akustycznych wzdłuż drogi.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.