Problemy z terminalami

Region

Pasażerowie posiadający m.in. Warszawską Kartę Miejską na wybranych odcinkach mogą podróżować pociągami Kolei Mazowieckich. Bilety są aktywowane i sprawdzane przez konduktorów specjalnymi terminalami. Jednak nowe urządzenia mogą być przyczyną problemów.

Spółka kolejowa przyznała, że sprzęt, w który zostali wyposażeni konduktorzy jest wadliwy. Po zeskanowaniu kraty, zakodowane na niej dane są tracone. W efekcie podczas kolejnej kontroli okazuje się, że bilet jest pusty. Przyczyną problemów jest źle skonfigurowane oprogramowanie urządzeń, którymi posługują się konduktorzy.

Dzięki współpracy KM oraz Zarządu Transportu Miejskiego udało się przygotować specjalną aktualizacje systemu zainstalowanego w terminalach. Obecnie usterki są systematycznie usuwane.

Przez wadliwe terminale wielu pasażerów zostało niesłusznie ukaranych mandatami. Podróżni mogą się jednak odwołać od tej kary. Dane sprawdzanych kart są zapisywane w terminalach, wiec bez problemu można sprawdzić czy bilet był ważny, czy nie. Jeśli okaże się, że karta była ważna nałożona kara będzie anulowana.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.