Problem z weekendowymi kursami do Ożarowa

Pruszków

Od 1 lipca ruszy odmieniona pruszkowska komunikacja autobusowa. Lecz nie wszystkim mieszkańcom Pruszkowa spodobał się nowy rozkład jazdy. Wielu z nich wyraziło niezadowolenie wobec weekendowego grafiku linii nr 6, która pozwala dojechać do Ożarowa Mazowieckiego.

Kiedy 22 czerwca opublikowaliśmy nowy rozkład jazdy pojawiły się głosy niezadowolenia. W komentarzach pod artykułem Czytelnicy zwrócili uwagę na linię nr 6. Chodzi o sobotni i niedzielny grafik kiedy ostatni kurs z Pruszkowa do Ożarowa Mazowieckiego jest o godz. 16.00.

Wielu z mieszkańców zwróciło się do nas również drogą mailową. – Jak można „puścić” ostatni autobus do Ożarowa o godz. 16.00 weekend? To czas kiedy przyjeżdża do mnie rodzina, bo sobota i niedziela to jedyne wolne dni w tygodniu… Będą zmuszeni powrócić o wczesnej porze. Z pewnością wiele osób chciałoby aby był chociaż jeden kurs w do Ożarowa w późniejszej godzinie – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

O wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do pruszkowskiego magistratu. Obecnie nie przewiduje się zmian w rozkładzie. – Niestety nie będziemy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań pojedynczych mieszkańców. Chcemy najpierw uruchomić wszystkie linie i sprawdzić jak cały ten system będzie działać. Oczywiście wciąż będziemy zbierać wnioski i w trakcie kursowania autobusów, jeśli zajdzie taka potrzeba, to skorygujemy rozkłady. Natomiast w tej chwili nie chcemy nic zmieniać – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Jednak szansa na zmianę jest, tylko mieszkańcy muszą wykazać się dużymi chęciami. Wystarczy złożyć zbiorową petycję. – Jeżeli tych podpisów będzie dużo, wtedy będziemy je uwzględniać – ucina Kurzela.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.