Prezentacja autobusu dla pruszkowskich linii

Pruszków

W czwartek mieszkańcy Pruszkowa będą mieli okazję zobaczyć autobus miejski ZAZ A10. Tego typu pojazdy od lipca obsłużą miejską komunikację.

Pruszkowska komunikacja autobusowa wywołuje wiele emocji wśród mieszkańców. Słaba organizacja autobusów, wytyczone trasy, które nie są optymalne i problemy z biletami – to tylko niektóre z bolączek. Jednak od 1 lipca wszystko ma ulec diametralnej zmianie.

Jedną z najważniejszych modernizacji będzie wprowadzenie nowych dwóch linii nr 5 i 6. Pierwszą z wymienionych podróżni będą mogli przedostać się z centrum Pruszkowa do dzielnicy Malichy, zaś drugą z Pruszkowa do Ożarowa Mazowieckiego. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jednak nie mniej ważną kwestią jest to czym będą jeździć mieszkańcy. Do tej pory autobusy delikatnie mówiąc nie były w najlepszej kondycji. Już niedługo na ich miejscu pojawią się nowe. – Mamy zapewnienie przewoźnika, że na pruszkowskie trasy wyruszą pojazdy w jednolitej kolorystyce wyprodukowane w 2015 r. – mówił nam w maju Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

O tym jakie są nowe pojazdy mieszkańcy będą mogli przekonać się na własnej skórze. W czwartek, 16 czerwca przed Urzędem Miejskim w Pruszkowie zostanie udostępniony egzemplarz pokazowy w godzinach 10.00-12.00. – W nim o godz. 10.00 prezydent Jan Starzyński podpisze umowę z przewoźnikiem wybranym w drodze przetargu na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego – napisano na stronie internetowej Pruszkowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.