Prawo jazdy po nowemu

Region

Prawo jazdy na nowych zasadach. Zapadła bardzo ważna decyzja, która ucieszy wielu kierowców – dotyczy ona pakietu deregulacyjnego.

Prawo jazdy jest najważniejszym dokumentem dla kierowcy. Już niedługo, czyli od 5 grudnia br. obowiązywać będą nowe zasady odnośnie jego posiadania w czasie kierowania pojazdem. Wraz z tą datą rozpocznie się okres, w którym wystarczy posiadać ten dokument w telefonie. Wcześniej podjęto decyzję, że w czasie podróżowania w samochodzie nie musimy posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Oczywiście wymagane będzie posiadanie telefonu, na którym będziemy mogli okazać nasze uprawnienia. Umożliwi nam to aplikacja mObywatel, gdzie będą znajdowały się wszystkie potrzebne dokumenty. Aplikacja będzie bezpłatna i bezpieczna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Prawo jazdy po nowemu”

 1. Ktoś pisze:

  Aplikacja już istniej od dawna. Trzeba się rozwijać , a nie być na poziomie PISu.

 2. Tylko pytam pisze:

  Faktycznie, udogodnienie bez którego życie było by niemożliwe !!!😁😁😁
  Przecież blankiet prawa jazdy to płachta kilku metrów kwadratowych i waży pewnie z 10kg.
  Do wszystkich bezkrytycznych piewców tzw postępu.
  Wystarczy że nie naladujecie baterii w Waszych smartfonach bo po prostu zapomnicie to zrobić ( podobnie jak zapominacie zabierać ze sobą prawo jazdy) i co wtedy???

  • Tylko odpowiadam pisze:

   Trochę Cię poniosło, bo na dzień dzisiejszy tak samo, jak standardem jest noszenie portfela, dokumentów, czy telefonu i kluczy tak samo podstawowym wyposażeniem w kabinie auta jest ładowarka do telefonu.

  • X pisze:

   Przez ostatni rok ani razu nie miałem sytuacji że miałem rozładowany smartfon gdy był potrzebny. Zresztą jak jeden co się rozładuje to masz drugi przecież.

  • X pisze:

   Takie coś można o wszystkim powiedzieć. Po co robić rzeczy przez epuap, przecież do urzędu nie masz 20 km i smoka po drodze. Po co zamawiać rzeczy online jak można pojechać do sklepu. Po prostu są ludzie bardziej istotni, którzy poświęcając czas na pierdoły po prostu go marnują.

  • X pisze:

   @Tylko pytam. Wychodząc z domu z portfelem narażasz się na ryzyko że ktoś ci go ukradnie. Wtedy ma na widelcu twoje dane osobowe, twoje pieniądze, twoje dokumenty. Straciłeś wszystko a w ciągu 5 minut twoje dane mogą już na zawsze latać po sieci.

   Wychodząc ze smartfonem z aktualnym systemem operacyjnym. Złodziej kradnący ci telefon zyskuje tylko sprzęt… nie ma dostępu do danych, dokumentów etc.
   To duże ułatwienie dla każdego kto nagle został odwiedzony przez komornika z informacją że ma (zaciągnięty przez dosięga) kredyt na 40 tys zł. Z jednej strony 40 tys zł to miejsc pracy dla wartościowego człowieka, który nie jest popychadłem – z drugiej strony dla popychadła to potrafią być dwa lata oszczędności i wtedy zaczyna się stres czy uda się udowodnić że to nie twój kredyt itd.

 3. Ann pisze:

  Masz racje .Ale telefonu w dzisiejszych czaasach nikt nie zapomni .Taki niestety jest ten powalony świat

 4. to pisze:

  beznadziejny przepis no ale ktoś na tym gniocie prawnym musi zarobić za swoją inwencję….

 5. OLO pisze:

  nie wiem w czym problem mieć prawo jazdy przy sobie ?? chyba tylko jakieś głąby mają z tym problem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły