Prawie milion w budżecie obywatelskim

Pruszków

Niebawem mieszkańcy Pruszkowa będą mogli rozpocząć prace nad budżetem partycypacyjnym na 2017 rok. Do rozdysponowania jest prawie 1 mln zł.

Do 1 kwietnia prezydent Jan Starzyński miał ogłosić wysokość budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Pruszkowski włodarz wydał zarządzenie określające wysokość kapitału przeznaczonego na realizację zadania. Jest to 950 tys. zł.

Jak zostaną rozdysponowane te środki? To melodia przyszłości. Niebawem poznamy podział budżetu obywatelskiego na 7 obszarów miasta. Następnie mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje projektów. Urząd na pomysły będzie czekał od 8 kwietnia do 25 czerwca. Następnie 22 sierpnia zostanie ogłoszona lista projektów, nad którą będzie można głosować we wrześniu. Mieszkańcy będą mogli wybrać te, które ich zdaniem są najlepsze. Dzięki temu zwiększy się udział mieszkańców w planowaniu wydatków miasta.

Należy podkreślić, że istnieje próg wiekowy przy składaniu wniosków do budżetu obywatelskiego. Konieczne jest ukończenie 14. roku życia. Budżet obywatelski to zarówno szansa dla mieszkańców jak i władz miasta. Praca nad jego projektem może przyczynić się do pogłębienia relacji, a także zaangażowania w sprawy Pruszkowa. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o sytuacji finansowej miasta oraz powstawaniu budżetu.

O budżecie obywatelskim mówiło się już dłuższy czas. W końcu w grudniu ubiegłego roku pruszkowscy radni przyjęli uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie budżetu na 2017 rok.  

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.