Prawie 6 mln unijnej dotacji dla Szpitala Zachodniego

Grodzisk Maz.

We wtorek, 14 stycznia, w urzędzie marszałkowskim w Warszawie podpisano ważną dla Szpitala Zachodniego umowę. Na jej mocy grodziska lecznica otrzyma 5,7 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej placówki.

Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis symboliczny czek na 5,7 mln zł odebrała z rąk Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki dofinansowaniu Szpital zyska nowy, ekologiczny i ekonomiczny układ energetyczny do wytwarzania ciepła. – Jest to bardzo ważne zadanie. Dzięki niemu szpital będzie miał mniejsze koszty utrzymania. Powstanie nowy system trigeneracyjny z instalacją wytwarzania pary. W ramach projektu zaplanowano prace budowlane i remontowe, m.in.: budowę systemu kogeneracyjnego, kotłowni gazowej, sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji produkcji chłodu, elektrycznej, a także systemu sterowania i monitoringu. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną, elektryczną oraz chłód. Układ będzie zasilany paliwem gazowym – wyjaśnia Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jak dodaje, realizacja projektu umożliwi szpitalowi prowadzenie racjonalnej i oszczędnej gospodarki zasobami energetycznymi. – Przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych, ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poprawy komfortu korzystania ze zmodernizowanego budynku szpitala. To bardzo ekologiczne rozwiązanie – zaznacza Elżbieta Lanc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Prawie 6 mln unijnej dotacji dla Szpitala Zachodniego”

 1. paca pisze:

  To podła i podstępna unia. Chce dumny naród ubezwłasnowolnić. Precz! Zabierajcie swoje brudne srebrniki ! Sami damy sobie radę bo prowadzi nas Wódz. Już niedługo zapanuje u nas dostatek dóbr wszelkich i ogólna szczęśliwość.

  • Grabarz pisze:

   Niedługo? W TVPiS ogłosili, że już jest tylko łże elity i lumpenproletariat wszystko kwestionują. Donoszą na naszą narodowo socjalistyczną ojczyznę. Stwórzmy własną najpolską unię. Niechaj Niemiec z Holendrem i Francuzem, którego Polak uczył jeść łyżką ubiegają się o członkostwo w naszej unii.

   • paca pisze:

    Słusznie i co ważniejsze patryjotycznie. Dobra już są tylko część narodu z plugawym rodowodem złośliwie nie chce być szczęśliwa. Nasza unia będzie skupiała obywateli wyłącznie szczęśliwych gdyż tak będzie stanowiła nowa konstytucja. W takiej unii, jak komuś nie pasuje, możemy być nawet sami.

    • Grabarz pisze:

     Zaprośmy ekspertów z Bhutanu, aby pomogli opracować projekt nowej najpolskiej konstytucji opartej na wieczystemu szczęściu poddanych wodza rewolucji.

     • paca pisze:

      Kiedyś czytałem ze wzruszeniem historię pewnej Koreanki której amputowano nogi ponieważ uratowała z pożaru portret Wodza brnąc we wrzątku. Myślę, że z doświadczeń narodu tak miłującego swój kraj również powinno się korzystać.

 2. Anonim pisze:

  A fotowoltaika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły