Prawie 50 wniosków do budżetu obywatelskiego

Pruszków

Zakończył się nabór wniosków do tegorocznej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 49 projektów, które czeka teraz ocena pod względem formalnym.

Pomysły można było zgłaszać do 17 marca. Pod każdym z nich należało zebrać 30 podpisów poparcia. – Zostało zgłoszonych 49 projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim projektodawcom za zaangażowanie i udział w BO 2018. BRAWO WY!!! Wszyscy ci, którzy zaangażowali się w tę obywatelską inicjatywę mają szansę na realizację swoich pomysłów. Zespół ds Budżetu Obywatelskiego pracuje intensywnie nad wstępną weryfikacją formalną zgłoszonych projektów – czytamy w komunikacie na facebookowej stronie pruszkowskiego budżetu obywatelskiego.

Wspomniana weryfikacja formalna to sprawdzenie m.in. czy pomysł mieści się w kompetencjach gminy, czy grunt na którym ma być zrealizowany jest własnością miasta itd. Wszelkie wątpliwości i ewentualne przeoczenia będą wyjaśniane bezpośrednio z mieszkańcami, którzy dany wniosek zgłosili. – Autorzy projektów, w najbliższych dniach oczekujcie od nas kontaktu telefonicznego lub mailowego, jeśli w projekcie są jakieś braki, zostaniecie poproszeni o ich uzupełnienie. Dziękujemy! Razem możemy więcej! – informują urzędnicy.

Listę projektów, które pomyślnie przejdą sprawdzenie poznamy 12 maja, a dziesięć dni później ruszy głosowanie. Przypominamy, że w tegorocznej edycji do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, czyli o 250 tys zł więcej niż w poprzednim roku. Podział środków na poszczególne obszary miasta wygląda następująco: obszar I (Gąsin) 140 tys zł; obszar II (Bąki i Żbików) 218 tys zł, obszar III (Tworki i Malichy) 130 tys zł, obszar IV (Ostoja) 141 tys zł, obszar V (centrum) 137 tys zł, obszar VI (Wyględówek) 141 tys zł, obszar VII (os. Prusa) 180 tys. zł

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.