Praktyka czyni mistrza. Nowa hala praktyk przy ZS nr 1 w Pruszkowie.

Pruszków

We wtorek, 19 października, Krzysztof Rymuza z Zarządem Powiatu Pruszkowskiego brali udział w odbiorze hali praktyk przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica. Budynek będzie spełniać jednak więcej funkcji.

Obiekt będzie spełniał przede wszystkim rolę hali warsztatów z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Poza tym znajdują się w nim sale zajęć dydaktycznych oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla boiska szkolnego.

Poza szatniami i węzłami sanitarnymi, w parterze budynku znajduje się także pokój socjalny oraz pokój nauczycielski. Na piętrze są dwie pracownie, z których każda zmieści po 15 osób. Będzie można przeprowadzić w nich zajęcia dydaktyczne lub komputerowe.

W środkowej części budynku jest hala warsztatowa. Wyposażono ją w trzy podnośniki: dwa dwukolumnowe i jeden czterokolumnowy.

Zaplecze szatniowo-sanitarne boiska mieści się w północnej części boiska. Są tam dwie szatnie, umywalnie, szatnia dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo umieszczono tu magazyny połączone z częścią warsztatową.

Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, obiekt nie będzie generować dużych kosztów związanych z podgrzewaniem wody i ogrzewaniem.

Jeśli chodzi o wyposażenie hali praktyk, to w ramach projektu „Kompetencje – Rozwój – Sukces” zakupiono narzędzia i samochód do ćwiczeń praktycznych. W ramach innego projektu, „Nowoczesne Kształcenie – Nowe Możliwości”, szkoła pozyskała dokumentację techniczno-obsługową, zespoły oraz części pojazdów samochodowych. Wszytko to o wartości około 100 tys. zł. Ponadto w wyposażeniu hali pomogli absolwenci szkoły i nauczyciele zawodu. Dzięki ich wsparciu firmy Intercars i Bosch na bieżąco przekazują modele i zespoły pokazowe.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 4,7 mln zł. Całość została sfinansowana ze środków własnych Powiatu Pruszkowskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.