Pracownicy SKM będą mieli darmowe przejazdy

Region

W ciągu kilku najbliższych dni uprawomocni się czerwcowa uchwała Rady Warszawy. Dzięki niej pracownicy Szybkiej Kolei Miejskiej będą mieli darmowe przejazdy. Mimo to wciąż nie są w pełni zadowoleni.

Uchwała przegłosowana 24 czerwca wprowadza poprawkę do uchwały z 2004 roku. Wówczas zapis uwzględniał darmowe przejazdy dla pracowników ZTM, MZA, Tramwajów Warszawskich i Metra Warszawskiego. Szybka Kolej Miejska nie została uwzględniona, ponieważ nie przewoziła jeszcze pasażerów. Była tylko zawiązana spółka.

Swoje usługi firma zaczęła świadczyć w październiku 2005 roku, ale wówczas nikt nie pomyślał, aby wprowadzić odpowiednie poprawki do uchwały. Przez pięć lat pracownicy SKM byli gorzej traktowani niż osoby zatrudnione w innych spółkach przewozowych z terenu stolicy.

Sytuacja już się praktycznie poprawiła, ale wciąż dla pracowników SKM nie jest to sytuacja zadowalająca. – Dostaniemy karty miejskie, gdy tylko uprawomocni się uchwała z czerwca. Wciąż jednak nie jesteśmy traktowani tak samo jak pozostałe spółki. Tam nawet rodziny pracowników są zwolnione z opłat – mówi Tadeusz Płoński, dyrektor ds. przewozów w spółce SKM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.