Prace w tunelu trwają. Wahadło nieco dłużej

Brwinów

Utrudnienia w brwinowskim tunelu związane z ruchem wahadłowym przedłużą się. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do 10 października.

Kolejny raz informujemy o tym, że utrudnienia z przejazdem przez centrum Brwinowa zakończą się później. Okazuje się, że wykonawca miał problem ze znalezieniem podwykonawców, którzy zajęliby się wykonaniem zbrojeń. – Niestety sytuacja jest taka, że na ten moment prace stoją w miejscu i czekamy na odpowiednią ekipę, która ma pojawić się lada dzień. Wykonawca napotkał kłopot, ponieważ podwykonawca, z którym dotychczas pracował odmówił realizacji zadania i trzeba było znaleźć kogoś innego. „Zbrojarze”, którzy mieli przystąpić do pracy po prostu uczciwie stwierdzili, że ich wiedza jest zbyt, mała aby właściwie wykonać swoją robotę – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Według informacji jakie otrzymałem, wykonawca znalazł już odpowiednią firmę, która wkrótce ma rozpocząć prace – dodaje.

Do czasu wykonania zbrojenia musi nadal obowiązywać ruch wahadłowy pod tunelem. – Niestety nie możemy zdjąć wahadła, ponieważ każdorazowe jego wprowadzenie wiąże się z oczekiwaniem trwającym około 7 dni. Hipotetycznie zakładając, gdybyśmy dziś udostępnili drogę pod tunelem, a jutro pojawiłaby się ekipa zbrojarzy, to musieliby znów czekać te kilka dni, aby rozpocząć prace – podkreśla Kosiński.

Jak szacuje burmistrz, jeżeli niebawem podwykonawca zacznie pracować, to jest szansa, że utrudnienia znikną 10 października. Przynajmniej dla kierowców, bo prace nadal będą prowadzone wzdłuż chodnika. Tutaj, aby umożliwić pieszym dojście na peron PKP, roboty będą odbywały się w porze nocnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 31

31 odpowiedzi na “Prace w tunelu trwają. Wahadło nieco dłużej”

 1. zosia pisze:

  05 10 2019r. około godziny 10 na terenie budowy?? dwóch gości , a roboty do kolan i więcej . ciekawe czy wyrobią się do 01 11 2019r . raczej nie sądzę ,

 2. Mista pisze:

  I dobrze niech tak zostanie. Ruch w Brwinowie zmniejszył się znacząco. Brwinów przestał być tranzytem od tego jest obwodnica.

  • Pan Prado pisze:

   dobrze mówisz, ja bym w ogóle zlikwidował przejazd w tunelu. Nie ma takiej potrzeby. Ruch znacząco się zmiejszy i wszyscy będą szczęsliwi

 3. wspaniała przeprawa pisze:

  Współczuję ludziom starszym którzy z rowerami po tych schodach pod górę mało nie zejdą.

 4. Z Pszczelińskiej pisze:

  Przecież tam sie od początku niewiele działo. W porywach stało tam dwóch kolesi, którzy przypominali Sąsiadów z rysunkowego seriali. Zwykle panowie stali oparci o łopaty lub siedzieli na skraju przejścia w tunelu majtają co najwyżej nóżkami. Od początku widać było, że organizacja pracy leży nie mówiąc o zaopatrzeniu w sprzęt. Szkoda gadać, taka fuszerka w tak newralgicznym punkcie, nie mówiąc o fatalnie wybranym terminie. Moze na Wszystkich świętych się wyrobią ….

 5. PG pisze:

  Pisałem ale WPRy nie wstawili że usprwniło by ruch zamknięcie dwóch przejść dla pieszych po dwu stronach wachadła. A tak poza tym co mieszkańców obchodzi że nie znalazł sie pod wykonawca w TRAKCIE przebudowy to tylko świadczy o kompetencjach ludzi odpowiadających za przetarg pośrednio Burmistrza Kosińskiego. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 6. Pawel pisze:

  To jest jakas kpina.

 7. zagubiony zdrowy rozsądek pisze:

  Zrobiono piękną ulicę Kraszewskiego i zamiast wprowadzić na niej ruch dwukierunkowy i odciązyć rondo, to zrobiono parking na połowie ulicy dla dziesięciu aut. Taką decyzją cała ulica Pszczelińska i odchodzące od niej ulice zmuszone są do przejazdu przez rondo zamiast jechać ulicą Kraszewskiego i ominąć rondo przy odwożeniu dzieci do szkoły.

 8. prawda w oczy kole pisze:

  A ja sądzę, że im więcej nowych bloków i im więcej przybyszów z innych części kraju tym więcej narzekania i marudzenia.
  Z małego miasteczka robi się drugi Pruszków gdzie wszystko wszystkim przeszkadza i wszystko wszystkim się należy, bo łaskawcy się tam sprowadzili!

  • dasz pisze:

   to kretynie przejedź z jednej strony miasta na drugą. A raczej spróbuj przejechać rano i wieczorem. Zajmuje to ponad 30 minut
   To jest normalne? No średnio To jest zrozumiałe na max tydzień. Jeżeli tego typu przedsięwzięcie planuje się na prawie 2 miesiące to warto zapewnić jakiś przejazd zastępczy

   • Tomek pisze:

    @Dasz Zostaw samochód po drugiej stronie tunelu i przejdź się kawałek spacerkiem do domu na pewno Ci nie zaszkodzi, dotlenisz trochę mózg i myślenie Ci się poprawi.

    • dsaz pisze:

     Gdzie mam zostawić samochód? Parking po drugiej stronie jest płatny
     Jaką mam gwarancje że mój samochód tam rano będzie stał? Patusy stojące przy żabce i parku nie zachęcają do zostawienia tam samochodu na noc, od tego mam garaż

     Przejazdy zastępcze gdzie?

     Parzniew – wiecznie stoi bo przejazd jest zastępczy
     Pruszków – wiecznie stoi bo jest korek do autostrady
     Milanówek – nie da się tam dojechać bo brwinów jest rozkopany

    • elpenor pisze:

     dotleni mózg w tym smogu? nie żartuj, fiołkami bynajmniej nie palicie w piecykach…

   • prawda w oczy kole pisze:

    Jest remont są utrudnienia! Przedłuża się? Czasami tak się zdarza. Przynajmniej coś robią w tym mieście. Ja na Pana miejscu złożył bym wniosek do burmistrza o wybudowanie zastępczego wiaduktu nad torami. A nawet pomyślał bym nad teleportem. Ps. przejazdy zastępcze w Parzniewie, Milanówku, Pruszkowie.

   • mieszkaniec Brwinowa pisze:

    Najlepiej górą. Pożycz od min. Zielińskiego skrzydła anioła i górą, górą.

 9. Anonim pisze:

  Podoba mi się uczciwe podejście do sprawy przez zbrojarzy. Mówi się trudno, będziemy jeździć objazdem. Natomiast nie bardzo rozumiem skąd wynika aż 7 dni na wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Czyżby instytucje nie mogły się dogadać? Panie Burmistrzu, proszę o wyjaśnienie.

 10. topkek pisze:

  To już nawet nie jest żart. Od tygodnia pod tunelem NIC, kompletnie nic się nie dzieje. Przejazd na drugą stronę w godzinach porannych i wieczornych jest nierealne, szybciej jedzie się przez milanówek

  Jeżeli wykonawca napotkał kłopot i wiadomo było że trzeba będzie czekać to odparaliżowanie miasta na 7 dni jest raczej tego warte

 11. Anonim pisze:

  To wszystko woła o pomstę do nieba. Zamiast wykonać prace w wakacje, to muszą być robione teraz jak wszyscy wrócili z urlopów. Dodatkowo nic się tam nie dzieje. Tylko raz widziałam Pana, który zamiata! Jedno jest pewne, te roboty to idealna wizytówka Brwinowa, tu nigdy nic nie jest dobrze.

  • Luck Mc.Kane pisze:

   No zgadza się , od zawsze krąży taka opinia, że Brwinów nie ma szczęścia jesli chodzi o Burmistrzów

   • BrontoŻarł pisze:

    A to z własnych odczuć czy przekazu dnia? Bo tak głupiej opinii dawno nie czytałem…

    • Luck Mc.Kane pisze:

     Zarłoczny@. Tak się tu mówi od lat, większość miasteczek dookoła wygląda znacznie lepiej, Brwinów od lat ma problem . Kosiński jest tylko marionetkową postacią tego gościa, który zawsze jest obok niego przy różnych uroczystościach , to tak naprawdę on jest burmistrzem…

   • aa pisze:

    .. dlatego wybrali go po raz 3 z poparciem ponad 80%.

    • gosc pisze:

     Wybrali go bo ten drugi , z PiS to to byl kompletny DZBAN .

     • none pisze:

      Podejrzewam, że dokładnie tak myślała zdecydowana większość z głosujących. To nie było głosowanie za p. Kosińskim, a przeciwko PiS-owi.

   • Anonim pisze:

    Trollu pisowski jesteś prosty jak konstrukcja cepa

  • mieszkaniec Brwinowa pisze:

   Robi się wtedy gdy znajdzie się wykonawca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły