Prace w brwinowskim tunelu przyspieszyły

Brwinów

Na przywrócenie normalnego ruchu w brwinowskim tunelu z niecierpliwością czekają kierowcy nie tylko z Brwinowa. Jest szansa, że uciążliwe „wahadło” zniknie w ciągu najbliższych dni.

Prace przy remoncie chodnika w przeprawie pod torami PKP w Brwinowie nie idą tak szybko, jak tego oczekiwali i mieszkańcy i władze gminy. W ich toku pojawiły się problemy związane m.in. ze zbrojeniem konstrukcji. Cierpliwość skończyła się na początku października. – Na początku października odbyło się spotkanie koordynacyjne, ale nie było to już proszenie, ale stanowcze argumenty o zastosowaniu kar umownych. Jeśli wykonawca nie wywiąże się z obowiązków do końca miesiąca, musi być przygotowany, że te kary będą liczone. Dlatego też widać, że prace ruszyły. Trwają prace przy zbrojeniach. W komorze pod tunelem wykonany został rynnowy system odwodnienia. W tej chwili ośmiu pracowników pracuje na zewnątrz, a trzech jeszcze w tej komorze. Nie widać tego gołym okiem – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Najważniejszym pozostaje pytanie o to, kiedy ruch wahadłowy zniknie z tunelu. – Wykonawca zarzekał się, że do końca tego tygodnia zwolni wahadło. Patrząc na to realnie, będzie to połowa przyszłego tygodnia. Po wylaniu betonu dwa dni trzeba odczekać do udostępnienia jezdni – dodaje brwinowski włodarz.

Przywrócenie normalnego ruchu nie oznacza końca prac. Te będą nadal trwały, a utrudnienia w tunelu wrócą jeszcze na krótko przed ich zakończeniem. – Zajmowane będą krótkie odcinki jezdni w momencie, gdy będą montowane barierki. Są one ciężkie, nie da się ich montować tylko od strony chodnika. Ale będzie to już zupełnie inny tryb pracy i nie będzie aż tak odczuwalny – zapewnia Arkadiusz Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Prace w brwinowskim tunelu przyspieszyły”

 1. Mati pisze:

  Minął miesiąc i nic – jak wahadło było tak jest dalej

 2. mieszkanka pisze:

  Niestety końca prac nie widać… ile jeszcze to potrwa?

 3. Brwinowianin pisze:

  a gdzie rdzenni obrońcy Kosika, czyli TOMECZEK I WILCZECZEK ?

 4. Kirk pisze:

  Panie Burmistrzu z całym szacunkiem dla Pańskiej osoby z tym remontem to daliście Państwo ciała.
  Jakaś mowa o karach umownych, o wycofaniu się wykonawcy w trakcie remontu i inne newsy.
  Spowalnia się jedyną przeprawę przez tory w mieście, miasto zakorkowane , organizacja wahadła tragiczna z uwagi na przejścia dla pieszych z obu stron, tempo prac fatalne czasem widzę 1 osobę czasem 2.3.
  Mam nadzieję że wyciągnie Pan na przyszłość odpowiednie wnioski.

 5. mariusz pisze:

  Przyspieszyly-marzenie wpr24 i burmistrza kosinskiego

 6. major bień pisze:

  a w tym czasie w Chinach wybudowano 500 km autostrady ….

 7. gercio pisze:

  szybciej tunel w pruszkowie skoncza niz w tym brwinowie porecze do chodnika

 8. gosc pisze:

  tez bylam wsciekla ale trzeba troche cierpliwosci bo wystapily problemy ktorych sie kie spodziewano. 60 lat nikt pod spod nie zagladal. Nie ma to zwiazku z zadnymi wyborami

 9. Brwinowski obywatel pisze:

  Szkoda że tunel na sportowej został tak beznadziejnie zrobiony.. A przecież można było zrobić dla osobówek. Ale dla burmistrza ważniejszy był tunel pieszo rowerowy… Rowerzysta piep….y

  • Anonim pisze:

   Potwierdzam. Tunel dla osobówek pomiędzy Brwinowem a Milanówkiem oraz Milanówkiem a Grodziskiem jest niezbędny. Głupotą było zlikwidowanie przejazdu w Kozerkach, przez co ruch idzie przez środek Grodziska.

   • Anonim pisze:

    Co mają kozerki do Brwinowa hmmm a do Milanówka od strony Brwinowa wjedzesz przez grudów bez korków, litości kolejny miejscowy

  • Gosia pisze:

   Oczywiście zgadzam się ale takie przeprawy też są potrzebne.
   Poza tym ten tunel dla rowerzystów i pieszych jest bardzo niebezpieczny dla rowerzystów.

   Ale kolejna sprawa jest taka że przeprawa samochodowa jest cholernie potrzebna Brwinów i okolica się rozrasta jest coraz więcej ludzi i samochodów i jeden tunel to jest masakra.

  • Az pisze:

   Oczywiście dla osobówek najlepiej pod oknami twoiego domu i szkoły twych dzieci, zastanów się kiedy by doszło do tragedii jak cały zjazd z autostrady od żbikowa i inni mijają tunel i walą pod szkołą nr 1. myśl głowa nie służy jedynie do noszenia czapki obywatelu

 10. stary kocur pisze:

  Ale tunel będzie gotowy na Wielkanoc? Co, panie Kosiński?

 11. Anonim pisze:

  Kpina z mieszkańców. Linia kolejowa jest bardzo dużą barierą dla mieszkańców regionu. Brwinów Brwinowem, ale problemy zaczynają się już w Warszawie, a kończą w Żyrardowie. Powinno być dwa razy więcej przepraw przez tory. Dzisiaj samochody jadące przejazdem rozjeżdżają Piastów, Pruszków, Brwinów, Milanówek oraz Grodzisk. Wiadukty są niewydolne, tunelów jest za mało.

  • Guns pisze:

   Powinna powstać obwodnica z prawdziwego zdarzenia – przyszłościowo w układzie 2×2. Ruch pojazdów z pewnością nie będzie malał.

 12. pola pisze:

  aaa, przed wyborami, ktos z pis wykonał telefon, zapału na pewno starczy do niedzieli….

  PKP to jest niesamowity relikt przeszłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły