Prace na POW finiszują

Region

Końca dobiegają prace na kolejnym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy powstającym między węzłami Puławska i Lubelska. – Wykonawca ursynowskiego zadania prowadzi intensywne prace w tunelu oraz poza nim, a za tydzień będzie wprowadzał drugi etap zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska – zaznaczają drogowcy.

W najbliższy weekend 24 października drogowcy planują wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na węźle Puławska. Kierowcy nie będą mieli możliwości zjechania z S2 (górą) w ul. Puławską. Kierowcy będą musieli wykorzystać w tym celu drogę zbiorczo-rozprowadzającą, sprowadzającą ruch na rondo pod wiaduktami S2. Taka zamiana jest niezbędna, do powiązania istniejącego fragmentu POW z nowo budowanym. Prace z tym związane potrwają około dwóch miesięcy. W ramach prowadzonych obecnie prac, mających na celu połączenie istniejącego przebiegu drogi z nowym zakresem, przedłużono mur oporowy po północnej stronie wiaduktu. Rozpoczęto odtwarzanie warstw nawierzchni jezdni. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Warszawy, planujemy wraz z wykonawcą, wprowadzenie nowej formy tzw. zawrotki. Stanie się to niezwłocznie po zakończeniu etapu drugiego, a przejściowa zawrotka, zlokalizowana na terenie budowy, będzie funkcjonowała do czasu otwarcia tunelu – informują drogowcy.

Projekt stałej organizacji ruchu dla S2 jest zatwierdzany przez GDDKiA i miasto stołeczne Warszawa. Obecnie zatwierdzona jest organizacja ruchu d;a odcinka znajdującego się miedzy węzłami Lubelska – Wał Miedzeszyński. – W zakresie następnego zadania, węzeł Wał Miedzeszyński – węzeł Przyczółkowa, po uwzględnieniu uwag miasta st. Warszawy, czekamy na zatwierdzenie złożonego projektu. Na tym odcinku zakres po stronie GDDKiA jest zatwierdzony. Jeśli chodzi o ursynowski odcinek biegnący od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa jesteśmy w trakcie procedury uzgadniania projektu stałej organizacji ruchu w zakresie części miejskiej. Zakres GDDKiA został już zatwierdzony – zaznaczają drogowcy.

Zakończenie budowy drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinkach C i B, przebiegających przez teren Wawra i Wilanowa, oraz ursynowskiego odcinka A (bez tunelu), nastąpi do końca 2020 roku. Planowany termin oddania do użytku tunelu przewidziany jest w II kwartale przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Prace na POW finiszują”

 1. Hshsgg pisze:

  Finiszują? Zakończenie części POW w grudniu, a tunelu w marcu 2021

 2. none pisze:

  Szkoda, że cała inwestycja jest mocno opóźniona – na pewno po ukończeniu mocno odciąży tamtejsze ulice. A co do sygnalizowanej zmiany, to przydałaby się mapka.

  • none pisze:

   A tak jeszcze przy okazji, może redakcja zaczęłaby akcję petycji do GDDKiA o przebudowę węzła Opacz? W obecnym kształcie już dzisiaj nie jest w stanie obsłużyć ruchu pomiędzy S7/S8 a S2. A jak S2 zostanie przedłużona, to ten ruch jeszcze bardziej wzrośnie i wtedy już S7/S8 zakorkują się zupełnie. Gdyby przebudować węzeł Opacz i zmienić proporcje liczby jezdni na korzyść wjazdu/zjazdu z S2, to udałoby się uniknąć paraliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły