Pozytywka w Milanówku

Milanówek

11-letnia Emilka Wiśniewska to dziewczynka, która pomaganie ma po prostu we krwi. Dzięki swojemu zapałowi i zaangażowaniu, uratowała już niejedno końskie istnienie.

O Emilce pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy: dziewczynka chciała wspomóc fundację Pegasus zajmującą się wykupywaniem koni, które miały trafić do rzeźni. Aby zdobyć na ten cel fundusze, co tydzień pojawia się na milanowskim targu, aby sprzedawać ciastka, swoje zabawki i małe koniki z papieru. Co tydzień jeździ także do schroniska Pegasus. Tam czeka na nią zaadoptowany przez nią kucyk. Poza wpłacaniu pieniędzy na jego utrzymanie, dziewczynka sprząta padok i szczotkuje go. Swoją pasją zaraża innych – prosi o wpłaty na schronisko, a jedną ze swoich koleżanek namówiła na adopcję kucyka.

Trud nastolatki dostrzegła telewizja TVN. Na koniec kwietnia mogliśmy zobaczyć materiał o dziewczynie wyemitowany przez stację, a 27 maja Emilka została laureatką Pozytywki Dzień Dobry TVN. To nagrody dla tych, którzy swoją energią, pasją i zaangażowaniem zmieniają świat na lepsze – czytamy na stronie dziendobry.tvn.pl.

Emilii gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszej wytrwałości w osiąganiu tak pięknych celów!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.