Pozbądź się elektrośmieci

Brwinów

Baterie, świetlówki, stare radio i pralka – co z nimi zrobić? Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mobilnej zbiórki odpadów. Akcja odbędzie się 23 września na terenie gminy Brwinów.

W zamian za zużyty sprzęt będzie można otrzymać sadzonki roślin. Wydaje się, że to dobra wymiana. 23 września zbiórka będzie prowadzona w czterech punktach. Od 9.00 do 10.30 na terenie OSP w miejscowości Moszna Wieś, następnie obok urzędu w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 14 (10.45-12.15). Kolejny punkt zostanie zlokalizowany przed szkołą podstawową w Otrębusach (12.30-14.00), akcja zakończy się na terenie OSP w Żółwinie (14.15-15.45).

Warto zwrócić uwagę, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się elektroodpadów i zarazem zadbać o środowisko. – Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym urządzenia, których działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub od obecności pól elektromagnetycznych, poddawane są obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu. Oznacza to, że wszystkie pralki, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, urządzenia klimatyzacyjne, mikrofalówki, odkurzacze, żelazka, tostery, a nawet świetlówki kompaktowe, po okresie użytkowania nie mogą zostać tak po prostu wyrzucone do śmieci. Powinny trafić do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu lub unieszkodliwiania – prezentuje brwinowski magistrat.

To nie jedyny sposób pozbycia się elektrośmieci. Mieszkańcy mogą zgłaszać do Referatu Gospodarki Komunalnej taką potrzebę, a potem czekać na odbiór zużytej elektroniki. Można również dostarczyć sprzęt samodzielnie. Punkt odbioru przy ul. Ekologicznej 2 w Błoniu czynny jest całą dobę. Jeśli chodzi o mniejszy sprzęt, można wrzucić go do pojemników na korytarzach urzędu gminy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.