Pożar w bloku przy Wiosennej w Pruszkowie

Pruszków

W poniedziałkowe popołudnie strażacy z Pruszkowa zostali wezwani do pożaru, do którego doszło w bloku przy ul. Wiosennej. – Sąsiedzka czujność zapobiegła tragedii – zaznaczają strażacy.

W poniedziałek około godziny 16.10 strażacy otrzymali informacje o pożarze. Na ul. Wiosenną e Pruszkowie wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Oprócz strażaków na miejscu zjawiła się policja i pogotowie ratunkowe.

Okazało się, że w jednym z mieszkań doszło do pożaru. – Strażacy weszli do mieszkania na trzecim piętrze. W lokalu panowało duże zadymienie. Okazało się, że w garnku przypaliła się potrawa. Strażacy ugasili pożar wodą z kranu – mówi nam mł. bryg.  Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – W mieszkaniu strażacy znaleźli mężczyznę, który spał. Został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Dzięki czujności sąsiadów nie doszło do tragedii. Gdyby w porę nie zareagowali pożar mógłby się znacznie rozwinąć – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.