Pożar na balkonie, duże zaangażowanie strażaków

Piastów

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru w jednym z bloków przy ul. Żółkiewskiego 9 w Piastowie. Jak się później okazało płonął balkon na trzecim piętrze.

Informację otrzymaliśmy od czytelnika. – około godz. 2.00 wybuchł pożar w bloku przy ul. Żółkiewskiego 9. Pali się mieszkanie na ostatnim piętrze – czytamy w wiadomości wysłanej za pośrednictwem Facebooka.

Do pożaru doszło na balkonie w jednym z mieszkań na trzecim piętrze. – Potwierdzamy taką informację. Płonął balkon, poza lokalem mieszkalnym. Nasze siły ratunkowo-gaśnicze to cztery wozy bojowe, w tym jeden z drabiną mechaniczną. W sumie było zadysponowanych 18 strażaków na miejsce działań. Po przybyciu okazało się, że siedmiu mieszkańców ewakuowało się samodzielnie z budynku – mówi st. kpt Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Akcja ratunkowa nie była prosta. – Na początku nie byliśmy w stanie stwierdzić, czy pali się w mieszkaniu, czy też tylko na balkonie. Ponadto w środku mieszkania nikogo nie było. Wobec tego przystąpiliśmy do forsowania drzwi, aby dotrzeć wnętrza od strony klatki schodowej i zlokalizować źródło ognia. Dopiero po dostawieniu drabiny mechanicznej z zewnątrz udało się nam dotrzeć do balkonu i ugasić pożar – wyjaśnia Kroć.

Strażacy ustalili też w jaki sposób mogło dojść do tego zdarzenia. Z dużym prawdopodobieństwem przypuszczają, że pożar wybuchł poprzez pozostawienie niedopałków papierosów na jednym z mebli na balkonie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.