Powstanie parking przy ul. Sportowej

Grodzisk Maz.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim rośnie w oczach. Teraz jedna z największych inwestycji gminnych doczeka się parkingu.

CAiIS to potężny, wielofunkcyjny kompleks budowany przy ul. Sportowej. Wobec jego pokaźnych gabarytów, potrzebny jest duży parking. Według planów ma on zajmować ponad 4 tys. mkw.

29 września gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na roboty budowlane przy budowie parkingu dla CAiIS. Jakie zadania będą czekać wykonawcę? Rzecz jasna budowa parkingu na miejscu istniejącego o nawierzchni gruntowej. Dodatkowo do usunięcia z terenu będą budynki. Jeden z nich to 3-piętrowy budynek biurowy, drugi – gospodarczy. Ponadto trzeba będzie przesadzić 14 sztuk świerków i wyciąć 3 inne drzewa.

Parking i chodniki będą wykonane z kostki betonowej. Dodatkowo przewidziano elementy ozdobne z kostki granitowej. Dodatkowo do zagospodarowania będzie teren wokół inwestycji, gdzie pojawi się szachownica plenerowa, szklana gablota, stojaki na rowery, ławki i tereny zielone z nasadzeniami.

Wykonawca na realizację tego zadania ma czas do 31 maja 2022 roku. Na oferty magistrat czeka do14 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.