Powstanie Krajowa Administracja Skarbowa

Region

– Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) to reforma dotychczasowych struktur administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej – informuje Ministerstwo Finansów. O co chodzi?

Mówiąc w dużym skrócie, zmiany te mają umożliwić lepsze wykorzystanie zasobów kadrowych, finansowych i organizacyjnych. Zgodnie z zapowiedziami reforma ma wejść w życie już 1 marca. – Dążymy do ciągłej poprawy jakości obsługi naszych interesariuszy – podatników i przedsiębiorców. Uznaliśmy, że połączenie tych trzech administracji pozwoli na lepsze wykorzystanie ich możliwości przynosząc korzyści, zarówno z punktu widzenia podatników, jak również naszego budżetu – poinformował Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

– Wszystkie urzędy będą respektować zasady, które przewiduje Konstytucja Biznesu. Przedsiębiorcy otrzymają przyjazną interpretację przepisów, a do kontaktu z urzędem skarbowym będą zobowiązani tylko w niezbędnych przypadkach i w taki sposób, aby nie zakłócać prowadzonej działalności gospodarczej – kontynuuje Banaś.

KAS ma zapobiegać przestępczości, m.in. wyłudzeniom VAT. – Nowe piony na poziomiecentrali KAS oraz w jednostkach terenowych. Piony kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej będą odpowiadać za likwidację istniejącej szarej strefy i minimalizację wykroczeń i nieprawidłowości – napisano na stronie Ministerstwa Finansów.

Co istotne, bez zmian pozostaną: Urzędy Skarbowe ich siedziby oraz zasięg terytorialny, numery rachunków bankowych, zasady rozliczania podatków PIT, CIT, od spadku i darowizn i od czynności cywilno-prawnych, obsługa w wyspecjalizowanych Urzędach Skarbowych, a także numery telefonów infolinii podatkowej i celnej.

Wszelkie szczegóły na temat KAS dostępne są tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.