Powstała Jadłodzielnia w Piastowie

Piastów

Do grona miast, w których funkcjonuje Jadłodzielnia dołączył Piastów. Punkt ratowania i przekazywania żywności powstał na terenie targowiska miejskiego w sąsiedztwie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W środę 5 maja działalność rozpoczęła Jadłodzielnia Piastów. Powstała ona z inicjatywy Izabeli Idzikowskiej, Foodsharing Piastów, Graty z Chaty Piastów, oraz radnego Roberta Madeja ze stowarzyszenia Nasz Piastów. Piastowska Jadłodzielnia funkcjonuje dzięki współpracy z burmistrzem Grzegorzem Szuplewskim i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Miejsce to powstało z myślą o ludziach, którzy nie chcą wyrzucać potraw nadających się jeszcze do spożycia. Idea ta pomaga także osobom potrzebującym, których nie stać na przyrządzenie smacznych posiłków.

Do Jadłodzielni można przynieść potrawy, które są świeże. Nie należy jednak pozostawiać surowego mięsa oraz produktów zawierających niepasteryzowane jaja.

Do Jadłodzielni warto przynieść produkty takie jak zupy oraz ciasta. Żywność należy szczelnie opakować oraz opisać co znajduje się w środku. Osoby, które pozostawiają posiłki w Jadłodzielni powinny napisać datę przyrządzenia posiłku, który przekazały.

Jadłodzielnia jest czynna 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem dni targowych, w godz. 8.00 – 20.00. W dni targowe można przynosić posiłki od godz. 13.00.

Więcej informacji na temat piastowskiej Jadłodzielni tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Powstała Jadłodzielnia w Piastowie”

 1. Karol pisze:

  Wpadnę tam na kotleta od Grześka.

 2. Barbara pisze:

  Dzień dobry, mam takie pytanko: Czy Jeśli wzięłam pierożki z jadłodzielni a były w plastikowym pojemniku z polipropylenu to czy muszę je zwrócić z powrotem? Nie było żadnej informacji czy zwrócić, jedynie tylko data przyrządzenia. Czy może inaczej-powinnam na miejscu przesypać do torebeczki a pudełko zostawić? Pierożki były pyszne. Przepraszam ale byłam tam pierwszy raz i nie wiem jaki jest regulamin jadłodzielni.

  • Dafik pisze:

   Przykro mi, popełniłać przestępstwo z art 278 par 1 kodeksu karnego. Wkrótce do Twoich drzwi zapuka policja.

  • Foodsharing Piastów pisze:

   Pojemnik z żywnością można wziąć do domu – nie ma potrzeby przekładania żywności 🙂 jeśli Pani będzie miała zbędne pojemniki tego typu to przy okazji następnej wizyty można czyste pojemniki z przykrywkami zostawić na regale ( mogą to być czyste pojemniki po lodach, litrowe słoiki z zakrętką, wielorazowe pojemniki plastikowe z przykrywką innego typu). Bardzo się cieszymy, że pierogi smakowały! Dzięki Pani nie marnujemy żywności! 🙂

  • enedue pisze:

   art 278 par 1. KK

 3. Anonim pisze:

  Ukraińcy będą mogli zaoszczędzić.

 4. Zera z Reja. pisze:

  Menele z Reja będą mieć darmową zakąskę pod kradzioną wódkę z Biedronki.

  • Foodsharing Piastów pisze:

   Korzystanie z jadłodzielni jest darmowe dla WSZYSTKICH. Może skorzystać każdy – nawet osoby w kryzysie.

 5. smaker pisze:

  A jak ktoś doda do zupy albo ciasta narkotyki albo truciznę?

  • Foodsharing Piastów pisze:

   Korzystanie z jadłodzielni jest dobrowolne. W regulaminie jest napisane że każdy korzysta na własną odpowiedzialność. W Polsce od lat działają jadłodzielnie – nic złego się nie stało 🙂 W Piastowie jest fajna społeczność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły