Powiat zaprasza na pokonkursową wystawę prac

Komorów

Od czwartku 14 grudnia będzie można oglądać prace zgłoszone do konkursu na koncepcję zagospodarowania al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś po zakończeniu konkursu podkreślał, że przyszły kształt Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie to praca szerokiego grona osób – Serdecznie dziękuję mieszkańcom Komorowa, którzy brali udział w szeregu konsultacji społecznych, przedstawicielom organizacji pozarządowych, architektom i pracownikom Urzędu Gminy Michałowice i starostwa. To ważne, aby tematy ważne dla mieszkańców były opracowywane wspólnie. Teraz przed nami pozostaje realizacja projektu. Oby jak najszybciej – mówił starosta.

Konkurs na przygotowanie wspomnianej koncepcji to inicjatywa władz powiatu pruszkowskiego Nagrody dla uczestników przekazał natomiast michałowicki magistrat. Za najlepszą pracę komisja konkursowa uznała projekt złożony przez kielecką pracownią Jakub Heciak Architekci. – Projekt przywraca alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie właściwą rangę, jako przestrzeni o szczególnym klimacie przy jednoczesnym zachowaniu historycznego charakteru alei spacerowej na całej jej długości – to opinia Sądu Konkursowego na temat zwycięskiej pracy. 

Mieszkańcy Komorowa na wystawie będą mogli zapoznać się nie tylko ze zwycięskim projektem. Na wystawie zaprezentowany będzie również projekt pracowni Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe z Katowic, który otrzymał nagrodę II stopnia. Wystawę będzie prezentowana przy głównym wejściu do Szkoły Podstawowej w Komorowie. Inauguracja wystawy odbędzie się 14 grudnia o godzinie 17:30. Wystawę będzie można oglądać codziennie w dni robocze do 21 grudnia w godzinach 8.00 – 18.00. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.