Powiat pruszkowski z najwyższą frekwencją na Mazowszu

Region

Do godziny 17.00 frekwencja w powiecie pruszkowskim wyniosła 56,47 proc. To najwyższa frekwencja na całym Mazowszu (w powiatach). Powiat grodziski znalazł się na ósmym „miejscu”.

Wiele wskazuje na to, że w wyborach prezydenckich padnie rekord frekwencji. W całej Polsce do godziny 17.00 zagłosowało ponad 14 mln osób, co stanowi 47,89 proc.

W powiecie pruszkowskim frekwencja wyniosła 56,47 proc. A jak prezentuje się frekwencja w gminach? Najwięcej bo aż 62,24 proc. uprawnionych swój głos oddało w gminie Michałowice. Najniższą frekwencję na godz. 17.00 odnotowano natomiast w Pruszkowie. Tu zagłosowało 54,27 proc. uprawnionych.

Michałowice – 62,24 proc.
Brwinów – 59,00 proc.
Nadarzyn – 56,88 proc.
Raszyn – 55,74 proc.
Piastów – 55,19 proc.
Pruszków – 54,27 proc.

W powiecie grodziskim frekwencja na godzinę 17.00 wyniosła 51,92 proc. Najwyższą frekwencję odnotowano w Podkowie Leśnej – 59,30 proc., najniższą w Grodzisku Mazowieckim – 50,10 proc.

Podkowa Leśna – 59,30 proc.
Milanówek – 56,44 proc.
Żabia Wola – 52,10 proc.
Jaktorów – 50,92 proc.
Baranów – 50,35 proc.
Grodzisk Maz. – 50,10 proc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Powiat pruszkowski z najwyższą frekwencją na Mazowszu”

 1. Ustus pisze:

  Przecież dali bon wakacyjny dla rodzin na 4 makrele z frytkami będzie.
  TYLKO DUDA.

 2. as pisze:

  Elektorat Trzaskowskiego to elektorat neomarksistowski, postkomunistyczny. Dziś zamiast czerwonej zarazy mamy tęczową zarazę czyli próbę wymuszenia poprzez przymus prawny tzw równości orientacji, kto będzie się sprzeciwiał ten będzie ośmieszany, piętnowany, zwalniany z pracy. To są metody neostalinowskie, totalitarne. Tego nie robiło SLD i UW to robi PO, partia, która kiedyś uchodziła za konserwatywną. Marksizm kulturowy to walka środkami propagandowymi na zmianę mentalności i prawa w celu niszczenia kultury chrześcijańskiej i etyki chrześcijańskiej. Tu nie chodzi o to kto wierzy a kto nie, tu chodzi o szacunek do prawd wiary i normalnej rodziny. Niestety za publiczne pieniądze obraża się katolików. Nikczemną postacią jest Hołownia, który popierając Trzaskowskiego, tylnymi drzwiami, chcę wprowadzić postulaty lewaków. Ten dyżurny katolik zrobił totalny błąd nie zachowując neutralności w drugiej turze. Antykościół jest w natarciu. To jest szeroki plan sił antypolskich i antykatolickich.

 3. obecna... pisze:

  Do prof medycyny~ należało mamie wykupić kilka lekcji z jęz. polskiego, zamiast ośmieszać …
  przy takich wykładowcach to i tacy absolwenci…
  a,co do ilorazu to nie zaniża mamie,tyko dyskwalifikuje jako nauczyciela…

 4. Zed pisze:

  Teraz takie info, żeby nie rozpowszechniać fałszywego przekazu, że rolnicy (w domyśle chamy ze wsi) głosowali na Dudę a właściciele firm (w domyśle nowocześni, światowi etc) na Trzaskowskiego. Dzisiaj rolnicy to w większości przedsiębiorcy zarządzający majatkami, o których wielu pseudo przedsiębiorcom się nawet nie śniło. Także tego. Możecie hejtować

  • Do Zeda pisze:

   Co nie zmienia faktu, że to chamy ze wsi

   • Zed pisze:

    Tak tak właśnie brzmi język nienawiści. Fatalnie okazujesz swój wizerunek. Może to tylko brak kultury

    • do Zeda pisze:

     Przecież tylko Ciebie zacytowałem Zed, Ty napisałeś że „rolnicy to w domyśle chamy ze wsi”
     Ponad to Twój guru Kaczyński jest specjalistą od języka nienawiści, wspomnę tylko ułamek: „komuniści i złodzieje”, „drugi sort”, „kanalie”, „chamska hołota”, zdradzieckie mordy”… i Ty mówisz o kulturze? NIE BĄDŹ ŚMIESZNY!

     • Zed pisze:

      Aż tak kiepsko z percepcją, to co w nawiasie to przekaz totalnej opozycji i jest tu krytykowany. Specjaliści od języka nienawiści to raczej specjaliści z soku z buraka. Ale tak to jest, burak ciągnie do buraka.

     • do Zeda pisze:

      „burak ciągnie do buraka”???… pleciesz coś o mowie nienawiści, obrażasz innych i Ty mówisz o kulturze????? hahahaahaaa –

  • paca pisze:

   Bardzo odkrywcze 🤣 jakby cham który się wzbogacił przestawał być chamem. Dalej jest chamem tylko bardziej szkodliwym.

   • xxx pisze:

    Pohybel dalej siejesz językiem nienawisci a i z logiką kiepsko. Co dzieje się z chamem ktory wzbogacił się w miescie

 5. obecna... pisze:

  Tzn ,że głosowali na obecnego prezydenta…elektorat 60+ po podstawówce…
  ostatnio byłam świadkiem rozmowy dwóch pań,,moje chłopaki poszły na basen”
  komentarz zbyteczny…

  • Prof medycyny pisze:

   Gratuluję poziomu inteligencji i elokwencji. Moja mama ma 68 lat, tytuł dr, wykłada nadal na UW i właśnie tak mówi. Czy przez ten fakt jej iloraz inteligencji zaniża średnia?

  • M pisze:

   rzeczywiście komentarz zbyteczny, ale jeżeli chodzi o Ciebie. Forma „chłopaki poszły” jest prawidłowa. „Chłopcy poszli” ale „chłopaki poszły”. Chłopaki to jest forma niemęskoosobowa. Ja wiem, że to może głupio brzmieć dla niektórych ale jest to prawidłowe. Sprawdź sobie, jak nie wierzysz.

 6. Bol pisze:

  Statystyczny Kowalski jeździ TDI i głosuje na pisiorow. Ot taki obrazek niedorobionego faceta po 40 i Karny ze slumsów na zasiłku.

 7. paca pisze:

  Tam gdzie wyższa frekwencja tam prawdopodobnie stosunkowo lepszy wynik Trzaskowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły