Powiat pruszkowski z największą frekwencją na Mazowszu!

Region

Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich wyniosła 63,97 proc. (dane z 99,77 proc. obwodów). To prawdziwy rekord. Najchętniej do urn wyborczych chodzili mieszkańcy Mazowsza. Tu zagłosowało aż 67,57 proc. uprawnionych.

W zestawieniu mazowieckich powiatów najlepiej wypada powiat pruszkowski (dane z 99,31 proc obwodów). Tu „powiatowa” frekwencja wyniosła 75,15 proc. Na drugim miejscu znalazł się powiat piaseczyński 74,03 proc. i dalej warszawski zachodni z frekwencją 73,84 proc.

W powiecie pruszkowskim największą frekwencję odnotowano w Michałowicach, które stały się liderem regionu. Tu zagłosowało 81,24 proc. uprawnionych. Najniższą frekwencję w powiecie miał Pruszków – 72,49 proc.

W powiecie grodziskim największą frekwencję odnotowano w Podkowie Leśnej. Tu zagłosowało aż 80,93 proc. uprawnionych. Najniższą frekwencję odnotowano natomiast w Baranowie – 67,04 proc.

Frekwencja w powiecie grodziskim wyniosła 72,31 proc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Powiat pruszkowski z największą frekwencją na Mazowszu!”

 1. Radek pisze:

  A jak wypad zaprzyjazniony Nasz powiat Sochaczewski ?

 2. patryjotyczny wieszcz pisze:

  Sztabowcy platformiani
  kombinują z trudem,
  co ma zrobić Trzaskowski,
  aby przebić Dudę.
  Z kim spotkać się,
  by nadziać rywala na klingę:
  z Władimirem Putinem
  albo Xi Jinpingiem?

 3. xxx pisze:

  widziałem samotnego starszego pana ze starszawym samochodem i duza drabina jak sciagal obrzydliwy baner na rondzie przy wiadukcie. Tak myslalem moze na druga ture opozycja i jej wyborcy nie beda rzucac pomyjami ale po chwili spokoju znow pod prawie kazdym artykulem totalne wymiociny w najgorszym stylu. Brak wychowania, brak argumentów czy taki kod kulturowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły