Powiat nadal bez nowego wicestarosty

Pruszków

W trakcie dzisiejszej sesji rady powiatu pruszkowskiego odbyło się głosowanie w sprawie powołania nowego wicestarosty. Co ciekawe jedyną osobą kandydującą była Ewa Borodzicz, która w ubiegłym roku zrezygnowała z funkcji członka zarządu powiatu pruszkowskiego.

Kandydaturę na stanowisko nowego wicestarosty przedstawił Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Zgodnie z decyzją klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłaszam kandydaturę pani Ewy Borodzicz na stanowisko wicestarosty powiatu pruszkowskiego. Myślę, że p. Ewy Borodzicz nie trzeba przedstawiać, jest znana, była w zarządzie, była radną poprzedniej kadencji. Zatem pozostaje nic innego jak przystąpić do głosowania – powiedział podczas sesji starosta.

Sprawę skomentowała Emilia Wróblewska, wyraźnie zdziwiona kandydaturą Ewy Borodzicz. – Chciałabym zadać jedno niedyskretne pytanie. To nie jest pierwszy kwietnia, prawda? Miesiąc temu p. Ewa Borodzicz startowała na członka zarządu i jakoś rada nie podjęła tego, tak? Wydaje mi się, że to głosowanie dziś jest bezcelowe… – skomentowała Emilia Wróblewska, przewodnicząca komisji inwestycji i rozwoju gospodarki w powiecie pruszkowskim.

Jaki był efekt glosowania? W głosowaniu tajnym w sprawie wyboru Ewy Borodzicz na stanowisko wicestarosty powiatu pruszkowskiego wzięło udział 24 radnych obecnych na sesji (trzech radnych było nieobecnych. 9 osób głosowało za, 15 było przeciw, 0 głosów wstrzymujących. Komisja skrutacyjna stwierdziła, że Ewa Borodzicz nie została wybrana na wicestarostę powiatu pruszkowskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.