Powalczą o dotację na funkcjonowanie żłobka

Milanówek

Trwają prace związane z adaptacją willi przy ul. Warszawskiej w Milanówku na pierwszy miejski żłobek. Miasto szykuje się teraz do walki o dotację na funkcjonowanie placówki.

Prace budowlane rozpoczęły się kilka tygodni temu i zgodnie z planem mają zakończyć się w drugiej połowie grudnia. – Adaptacja willi przy ul. Warszawskiej idzie zgodnie z planem prace postępują. Przed nami zawiła procedura związana z odbiorami, ale wszystko powinno być w porządku. Przygotowujemy się teraz do pozyskania środków na funkcjonowanie żłobka – zaznacza Piotr Iwicki, sekretarz urzędu miasta w Milanówku.

Pierwszy w mieście-ogrodzie publiczny żłobek przyjmie 52 dzieci w czterech grupach wiekowych, w tym najmłodsze dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy. Termin rozpoczęcia rekrutacji nie jest na razie znany. Najpierw urząd chce pomyślnie zakończyć przebudowę obiektu przy Warszawskiej, a potem zabezpieczyć finansowo działalność placówki.

Przypomnijmy, że już raz udało się pozyskać dla tej inwestycji dodatkowe środki. To 1,5 mln zł z rządowego programu „Maluch+”. Dzięki nim przedsięwzięcie mogło się rozpocząć. Fundusze zostały przeznaczone na przebudowę budynku przy Warszawskiej. A zakres prac jest naprawdę duży. Chodzi m.in. o wzmocnienie stropów, przebudowę klatki schodowej, wyburzenie ścian działowych i kominów, skucie uszkodzonych tynków, położenie nowych, stolarkę wewnętrzną, wykonanie pochylni i podwieszanego sufitu. Zagospodarowany będzie też teren przed budynkiem. Nie zabraknie oczywiście placu zabaw.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.