Potrzebna krew dla mieszkanki Pruszkowa

Pruszków

Apel o pomoc i oddawanie krwi dla Frederici pojawił się w mediach społecznościowych kilkanaście godzin temu. 23-latka czeka na kolejną operację po wypadku.

Frederica Folwarska mieszka w Pruszkowie. 23-latka jest studentką Wyższej Szkoły Oficerskich Sił Powietrznych w Dęblinie. W miniony poniedziałek miała wypadek na drodze krajowej nr 17 pod Kołbielą. Policja informuje, że 23-latka jechała drogą od strony Lublina, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z ciężarowym manem. W stanie ciężkim trafiła do szpitala przy Szaserów.

Frederica walczy o życie, a jej przyjaciele proszą o pomoc. – Potrzebujemy dla niej krwi A RH(-) inaczej nie będzie mogła mieć kolejnej bardzo ważnej operacji, proszę Was o pomoc o udostępnienie tej informacji u siebie na portalu. Jest to rzadka grupa krwi, stąd też pomimo, że dużo osób oddało już krew nadal potrzebna jest ona potrzebna – napisała do nas Weronika, koleżanka poszkodowanej.

Krew można oddawać m.in. w  Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szaserów w Warszawie (na terenie szpitala) lub w każdym innym punkcie. Warto wtedy wskazać, że krew oddajemy właśnie na rzecz Frederici.

Frederica potrzebuje krwi A RH(-). Stan zapasów krwi właśnie tej grupy w warszawskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest oceniany jako niski. Na rzecz Frederici można oddawać każdą grupę krwi. – Tak mały akt może uratować jej życie. Dziękuję w imieniu Federici, jej rodziców i całej naszej rodziny – podkreśla Wronika

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.