Poszukiwany mężczyzna wpadł bo nie założył maseczki

Michałowice

Większość specjalistów medycznych twierdzi, że maseczki osłaniające nos i usta zapobiegają zakażeniu koronawirusem. Jak się okazuje maseczka może chronić także przed... odpowiedzialnością karną.

Kilka dni temu w Michałowicach policjanci podjęli się interwencji wobec mężczyzny, który nie miał osłoniętych ust oraz nosa. – Funkcjonariusze sprawdzili dane 59-latka w systemie. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do aresztu śledczego – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Mundurowi zatrzymali 59-latka i przewieźli go do jednostki penitencjarnej. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna spędzi tam najbliższe sześć miesięcy – dodaje.

59-latek odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Poszukiwany mężczyzna wpadł bo nie założył maseczki”

  1. paca pisze:

    Ponieważ nie miał maseczki mozna to uznać za dobrowolne zgłoszenie i jako okoliczność łagodzącą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły