Poszukiwanie nadal trwa

Nadarzyn

Nadarzyn nie ma szczęścia. Brak ofert albo złożone propozycje były zbyt drogie. Gmina Nadarzyn ogłosiła trzecie postępowanie na wykonawcę budowy ścieżek rowerowych.

Urząd otrzymał 4,5 mln zł na stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla cyklistów. W marcu gmina ogłosiła przetarg, który podzielono na cztery części. Udało się znaleźć wykonawcę blisko 5,8 km ciągów rowerowych, które obejmą obszar od pętli w Rozalinie na ul. Przemysłowej i ul. Młochowskiej, ul. Mazowiecką w Młochowie oraz al. Kasztanową i ulice: Osiedlową, Górną, Bakaliową, Szczęśliwą do Głównej w Ruścu. Nie brakowało zainteresowanych budową ponad 3 km ścieżek rowerowych w Ruścu i Kajetanach. Tyle dobrych informacji.

Problem pojawił się w przypadku ścieżek w Strzeniówce i Nadarzynie (blisko 5 km) oraz Kajetanach i Walendowie (5,3 km). – Gmina Nadarzyn ogłosiła po raz trzeci przetarg na ścieżki rowerowe, ponieważ w pierwszym postępowaniu nie zostały złożone żadne oferty, natomiast w drugim postępowaniu złożone oferty przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – wyjaśnia Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn.

Oferenci mają czas na składanie ofert do 8 maja. W Nadarzynie liczą, że za trzecim razem w końcu uda się znaleźć wykonawcę ponad 10 km ścieżek w Strzeniówce, Nadarzynie, Kajetanach i Walendowie. Urząd zapewnia, że przewidywany termin wykonania inwestycji (30 marca 2018 roku) nie jest zagrożony. – Termin realizacji nie ulega zmianie. Prace rozpoczną się niezwłocznie po wyborze wykonawcy. Na dzień 24 kwietnia planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą rozstrzygniętych części – podaje Gutowska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.