Poszukiwani pasażerowie lotu z Dominikany

Region

Jeśli 12 marca wy lub ktoś z waszych najbliższych i znajomych wrócił z Dominikany lotem LO6310 Punta Cana – Warszawa to powinien skontaktować się z Sanepidem.

– Na pokładzie samolotu przebywały osoby, u których kilka dni później pozytywnym wynikiem testu stwierdzono obecność COVID-19 – czytamy na fanpage’u Dominikana Kopalnia Wiedzy.

Okazuje się, że część pasażerów tego roku to mieszkańcy Pruszkowa i Legionowa. Oni otrzymali już instrukcje z sanepidu jak postępować w zaistniałej sytuacji.

– Prosimy pozostałych o niezwłoczny kontakt ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną właściwą do regionu zamieszkania. Pasażerowie lotu LO6310 powinni poddać się kwarantannie dla dobra swojego, bliskich i osób, z którymi się kontaktują – podkreślają administratorzy fanpage’a.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 37

37 odpowiedzi na “Poszukiwani pasażerowie lotu z Dominikany”

 1. vvv pisze:

  Panie premierze, przecież wszystko jest zorganizowane, nad wszystkim czuwacie, wszystkie służby są poinformowane i wszystko jest cacy,.. więc co pykło? Może dlatego chcecie przeforsować ustawę, że za błędy które popełniacie narażając nas na zarażenie, nie będziecie ponosić odpowiedzialności,

 2. Bob pisze:

  Takie listy mają.. Ha ha
  Trzymają się procedur ⚠️

 3. Wjus pisze:

  Linie lotnicze mają listę pasażerów wraz z danymi z paszportów w czym problem by ich zlokalizować??

 4. Beata pisze:

  Tak niech wszystkich z zagranicy zwołają. To na pewno się tego świństwa nie pozbędziemy. Ten nasz rząd to nie myśli tym co potrzeba. Granice od razu powinny być zamknięte. Wyjechali to niech tam teraz siedzą.

 5. Gocha pisze:

  Tym osobom co sprowadzali do Polski to powinni robić testy żeby nie wwieźli wirusa a nie zalecają kwarantannę a teraz ich szukają gdzie i tak już zarazili kupę ludzi.odkąd zaczęli icb ściągać to coraz więcej zarażonych.

 6. zez pisze:

  Bardzo dobrą decyzję podjął prezydent Białorusi o swoich rodakach ” wyjechaleś z Białorusi to tam zostań do czasu zakończenia epidemii ” I tak powinno być w naszym kraju gdyż ta zaraza przywędrowala z zagranicy i dalej nasz ukochany rząd pod przywództwem kaczora ściąga samolotami ludzi w większości zainfekowanych.
  Ostatnio wylądował samolot i 3/4 pasażerów było z gorączką rozjechalii się z lotniska po kraju różnymi środkami transportu i już mamy kilkakrotnie więcej zainfekowanych i nawet jak teraz mają zalecaną kwarantanne to po drodze z lotniska innych zainfekowali. RÓBCIE TAK DALEJ panie Pinokio Morawiecki

 7. GREK pisze:

  Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Kantonie i Uniwersytetu Hongkongu stwierdzili, że koronawirus jest zaraźliwy przed wystąpieniem objawów choroby COVID-19. Jak dodają, nawet 44 proc. przypadków infekcji może pochodzić od osób, u których nie wystąpiły jeszcze objawy zakażenia.

  • Zosia pisze:

   Dlatego wszyscy powinniśmy chodzić w maskach. A nie, czekaj. Duda i Morawiecki nie przygotowali kraju na epidemię.

   • X pisze:

    Właśnie w maskach nie bo tylko zwiększycie szanse na zakażenie siebie.

    • Andrea pisze:

     Co ciekawe, są kraje, które zalecają maseczki podczas każdego wyjścia z domu, przy założeniu, że to wyjście jest niezbędne, a nie po to, żeby pobiegać sobie po mieście. Po 1 ograniczają one pole aerozolu podczas oddechu, mowy itd. Zakładając, że 20-40 procent mają wirusa bezobjawowo to możemy zakładać że absolutnie każdy stanowi zagrożenie dla siebie nawzajem. W takim wypadku znacząco ograniczamy możliwość zakazania siebie nawzajem, jak już musimy przebywać np w sklepie. Lepsza maseczka bawełniana, uszyta w domu, niż żadna. Ludzie, szyjcie i noście maseczki, o kilkanaście procent minimalizujecie ryzyko zakażenia. Minimalizujecie też ilość wirusa zaadoptowanego do płuc.

    • kaja pisze:

     a niby dlaczego?

   • vvv pisze:

    Oczywiście że powinniśmy chodzić w maskach. W Chinach od ponad miesiąca zalecają zakładanie maseczek w komunikacji miejskiej, w sklepach, urzędach, w tym czasie nasi cudo-ustni przedstawiciele klasy robotniczo-drobiarskiej przekonują nas o bezcelowości i szkodliwości maseczek. Macie telewizory, wyłączcie TVPiS, włączcie stacje z innych krajów i zobaczcie co dzieje się poza wyspą rządzoną przez grupę kolesiów zjednoczonych przy spółce „Srebrna”

 8. Kamila pisze:

  „część pasażerów tego roku” roku ? chyba lotu.. czy nikt przed opublikowaniem nie czyta tego co napisał ?

 9. TKML pisze:

  W… Uważaj na siebie

 10. Zez pisze:

  Bardzo dobrą decyzję podjął preżydent Białorusi o swoich rodakach ” wyjechaleś z Białorusi to tam zostań do czasu zakończenia epidemii ” I tak powinno być w naszym kraju gdyż ta zaraza przywrdrowala z zagranicy i dalej nasz ukochany rząd pod przywództwem kaczora ściąga samolotami ludzi w większości zainfekowanych.
  Ostatnio wylądował samolot i 3/4 pasażerów było z gorączką przyjechali się z lotniska po kraju różnymi środkami transportu i już mamy kilkakrotnie wiecej zainfekowanych i nawet jak teraz mają zalecaną kwarantanne to po drodze z lotniska ine byli odseparowani RÓBCIE TAK DALEJ panie Pinokio Morawiecki.

 11. Michał pisze:

  Nie ma listy pasażerów? Jak zwykle państwo z dykty i odpadów nieprzetwarzalnych. Duda i Morawiecki nie radzą sobie z epidemią.

  • Zed pisze:

   Tak z dykty a to pewnie bałwany tak rzetelnie wypełnili karty lokalizacyjne. Ale przecież taki dureń uważa, że Kaczor nie będzie im dyktował co mają robić.

   • Logika pisze:

    Ok zed czyli to wina obywateli że się nie przejmują. Jak policja zachoruje i złodzieje będą szaleć i napadać kogo popadnie to też nie będzie wina rządu tylko ludzi że kradną albo dają się okrada?

   • Zz pisze:

    Super argument. Przestępców też tak będziecie łapać, że posłużę się cytatem analogicznym „Tak z dykty a to pewnie bałwany tak rzetelnie wypełnili karty potwierdzające dokonanie przestępstwa i teraz nie można ich znaleźć. Ale przecież taki dureń uważa, że Kaczor nie będzie im dyktował co mają robić.”

 12. Morveg pisze:

  Wiem o kogo chodzi. Po powrocie robili zakupy w Dragonie i w KFC. Przebadajcie się szybko.

 13. Topo pisze:

  Jak zryty łeb trzeba mieć aby w takim czasie pchać się na Dominikanę.

  • Zed pisze:

   Były zniżki i śmieszne ceny to dzbany kupowały i wyjeżdżały. Ale byli jeszcze „mądrzejs”i w Indiach, którzy nie wrócili podstawionym samolotem LOTu bo jeszcze wszystkiego nie obejrzeli a teraz wypisują do polityków opozycji, że ich zostawiono samych sobie.

  • Xiao7 pisze:

   Jak zryty łeb trzeba mieć by twierdzić że ktoś tam pojechał już po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. może po prostu ktoś tam wyjechał na dzień przed wprowadzeniem tego stanu w naszym Kraju?!?! Ale ktoś taki jak ty ma problemy z logiką i do niego już to nie dociera.

  • lilka pisze:

   W momencie wylotu w Polsce były 3 przypadki a na Domiikanie 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • zagubiony zdrowy rozsądek pisze:

    Nasz Rząd bał się „zarazy” od uchodźców, a teraz mamy ją od latających samolotami i do kogo teraz kierować pretensje, kogo obarczyć winą za taki stan rzeczy?

 14. Kierowca pisze:

  Gratulacje. Właśnie dlatego ja mogę jeździć szybko i nikogo nie zabić i nie pozwoliłem się zarazić koronawirusem. Bo nie jestem debilem…

  • Maks pisze:

   Ty już odpuść te szybką jazdę, nudne to jak czytanie 50 razy jednej dwu zdaniowej książki dla dzieci.
   Szybka jazda jest tak samo niebezpieczna jak wolna. Znasz zasadę, dostosuj prędkość do warunków.
   Kolejny raz albo nie pisz nic albo napisz coś mądrego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły