Poszerzenie autostrady A2 na odcinku Warszawa – Łódź

Region

Mamy dobrą informację dla kierowców. Autostrada A2 na odcinku Warszawa-Łódź zostanie poszerzona. Niestety trzeba będzie na to trochę poczekać.

Od marca 2019 roku trwają prace projektowe, a wykonawcą dokumentacji jest Transprojekt Gdański. Docelowo autostrada na odcinku od węzła Konotopa do węzła Pruszków będzie miała po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ trzy pasy ruchu. GDDKiA zakłada, że budowa zakończy się w drugiej połowie 2025 roku.

O poszerzeniu autostrady A2 mówi się już od jakiegoś czasu. Natężenie ruchu i planowana realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego to główny powód przebudowy. Generalny Pomiar Ruchu z 2015 roku wskazuje, że na odcinku Wiskitki-Grodzisk Mazowiecki ok. 45 tys. pojazdów na dobę, na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem wzrosło, osiągając ok. 57 tys. pojazdów na dobę, natomiast na wlocie do Warszawy pomiędzy Pruszkowem, a Konotopą liczba pojazdów sięgnęła ok. 75 tys. pojazdów na dobę. W 2017 roku wykonano pomiar ruchu na odcinku pomiędzy Wiskitkami a Grodziskiem Mazowieckim, który wykazał 58 tys. pojazdów na dobę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Poszerzenie autostrady A2 na odcinku Warszawa – Łódź”

 1. płacisz podatek we wsi, żyj we wsi !!! pisze:

  Nie Warszawa łódź , bo z WARSZAWY do łodzi nikt codziennie nie dojeżdża.
  To tak jakby napisać że al. wojska polskiego w pruszkowie wybudowano dla Warszawiaków, a jeździ nią niestety codziennie pruszkoska wiocha do Stolicy.

 2. Brwinowianin pisze:

  Takie buble budowlane powstawały za czasów nierządów PO(KO) -PSL.
  A teraz PiS musi wszystko robić od nowa !

  • Tomek pisze:

   Jak zwykle błysnąłeś. Porównaj sobie ile zostało wybudowanych autostrad za PO a ile za PiS. Gdyby nie PO to do tej pory byś widział autostradę tylko w tv albo za granica

 3. none pisze:

  Za późno, za mało. A2 powinna mieć 6 pasów do Pruszkowa, 5 do Grodziska Maz/Baranowa, 4 do przecięcia z DK50 a do samej Łodzi 3 pasy.

 4. Pilot pisze:

  Tylko po co? Mistrzowie środkowego pasa i tak skutecznie zablokują ew. wzrost przepustowości.

  • Brwinowianin pisze:

   @pilot, ale to zależy czy ktoś umiejętnie czyta sytuacje na drodze. Bo jeśli jedzie ktoś środkowym pasem , czy skrajnym lewym pasem w celu wyprzedzania ciągu tirów , który często ciągnie się po kilka kilometrów, to ma do tego prawo i nikt nie powinien wywierać na nim presji ani być agresywny poprzez pośpieszanie długimi światłami. Tego typu patologie powinny być karane wysokimi mandatami. A nie rzadko są debile, którzy w swej wrodzonej nienawiści potrafią zajechać drogę i jeszcze złośliwie zahamować .
   Kiedy obserwuję to bezmózgowie na polskich drogach to nie dziwię się że w Europie nikt nas nie lubi bo wystarczy że ktoś do nas przyjedzie i przejedzie się ekspresówką …i będzie mieć opinię o nas „bardzo dobrą”.

   • Wilku frasobliwy pisze:

    W punkt kolego, ile u nas tych baranów jeździ, w drogich eleganckich furach, przeswiadczonych o tym że lewy pas jest tylko do 200km/h a nie dla plebsu. Pospieszaja, oslepiaja, klna!

   • Mm pisze:

    @brwinowianin nie blokuj lewego pasa ciamajdo

   • none pisze:

    Chyba nie czytałeś PoRD – tam manewr wyprzedzania opisany jest jako wyprzedzenie jednego pojazdu, a nie sznura. Jeżeli TIRy ciągną prawym pasem z prędkością 90km/h, Ty wyprzedzasz ich sznur z prędkością 120km/h, to blokujesz ruch tym, którzy chcą (i mogą) jechać szybciej. Więc nie dziw się, że inni się denerwują Twoim postępowaniem.

 5. Marta pisze:

  Dopiero w 2025 roku? To strasznie długo. Budowa rok, przetarg rok, papiery rok. Wychodzi, że w 2023 powinniśmy pojechać poszerzoną autostradą.

 6. Didu pisze:

  Jebly by odrazu po 4 pasy bo jest możliwość i by mieli z głowy to się bujać będą tak co 5-7 lat bo nie wydolne połączenia… A i tej światowej klasty port lotniczy przecież ma jeszcze powstać gdzieś tam po drodze…

 7. bubu24 pisze:

  Podobno ten odcinek autostrady został zaprojektowany od razu z założeniem poszerzenia o jeden pas ruchu w aktualnym rozdzielającym pasie zielonym. Przy takim założeniu w zasadzie nie ma najmniejszego problemu z wykonaniem poszerzenia i jedyne co jest potrzebne to odpowiednia organizacja budowy i ruchu na czas budowy. Jaki zatem jest problem, że projektowanie rozbudowy trwa już ponad rok ?

 8. agentj pisze:

  Impossibru ! Kto by się spodziewał. To było nie do przewidzenia na etapie projektowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły