Poszerzą drogę dla ciężarówek

Parzniew

Gmina Brwinów zabiera się za kolejną drogę. Tym razem urząd ogłosił przetarg na budowę ul. Św. Jerzego w Parzniewie. W realizacji zadania może liczyć na wsparcie jednej z firm, która mieści się w pobliżu wspomnianej ulicy.

Ul. Św. Jerzego krok po kroku zmienia swoje oblicze. – Trzy lata temu została wykonana w prowizoryczny sposób. Trzeba było ją poprawić. Dwa lata temu na odcinku 1,5 kilometra prace zostały wykonane dzięki jednej z firm, której zakład mieści się przy ul. Św. Jerzego. Zajęto się jezdnią, pojawił się chodnik oraz oświetlenie – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Teraz gmina zajmie się kolejnym odcinkiem drogi. W ramach prac planowane jest poszerzenie jezdni, budowa ciągu pieszo-rowerowego, zjazdów, zabezpieczenie drenaży, budowa rowów oraz wykonanie nowego oznakowania. – Chodzi o odcinek liczący ok. 500 mb. Wykonamy go za zaoszczędzone pieniądze oraz środki przekazane od jednej z firm. Dokłada nam ona 500 tys. zł. Należy zauważyć, że mówimy o terenie przemysłowym., gdzie mieści się kilka firm. Z ul. Św. Jerzego w Parzniewie w dużej mierze korzystają samochody ciężarowe – wyjaśnia burmistrz Brwinowa.

Ważną rolę w procesie udoskonalenia ul. Św. Jerzego odegrało Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Na czym polegał wkład PTO? – Projekt budowy drogi został wykonany w ramach PTO. Teraz robimy kolejny krok i w wakacje powinniśmy zakończyć prace – przedstawia Kosiński.

Brwinowski magistrat przyjmuje oferty potencjalnych wykonawców do 23 maja. Okres realizacji zadania powinien wynieść trzy miesiące.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.