Posprzątali wraki

Pruszków

Pruszkowska straż miejska wzięła się za porządki, a dokładnie za usuwanie wraków z dróg. W ciągu dwóch miesięcy z ulic miasta zniknęły 24 pojazdy.

Zgodnie z przepisami pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że jest nieużywany może zostać usunięty z drogi przez odpowiednie służby na koszt właściciela lub posiadacza. 

Na wielu ulicach Pruszkowa nie trudno znaleźć porzucone samochody bez szyb z odpadającymi zderzakami i odchodzącym lakierem. Funkcjonariusze pruszkowskiej straży miejskiej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z ulic miasta usunęli 24 pojazdy. – W toku prowadzonych czynności 18 pojazdów zostało usuniętych przez właścicieli lub posiadaczy, a w 6 przypadkach wydano dyspozycję odholowania na parking miejski – informują strażnicy miejscy.

W niektórych przypadkach funkcjonariusze mają związane ręce. Jeśli wrak samochodu znajduje się na drodze wewnętrznej (prywatnej) to ewentualne odholowanie zniszczonego auta jest możliwe jedynie w sytuacji gdy stanowi zagrożenie dla osób i środowiska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.