Posprzątali „Potulika” i pomogli Kacprowi oraz Filipkowi

Pruszków

Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy zorganizowało wielkie sprzątanie Parku Potulickich. Za każdy kilogram zebranych śmieci stowarzyszenie „zapłaciło” 2 zł, a cała kwota trafiła po równo na konta dwóch potrzebujących osób – Kacpra Pacaka i Filipka Garnowskiego.

W miniony piątek każdy chętny mieszkaniec Pruszkowa mógł wziąć udział w wielkim sprzątaniu „Potulika”. Niski poziom wód sprawił, że odsłonięte zostały wszelkie śmieci. Śmiałkowie uzbrojeni w rękawice i pojemne worki zbierali każdy odpad, który nie powinien znaleźć się w tym malowniczym środowisku. Ponadto spotkanie miało swój cel. Była nim zbiórka dla chorujących mieszkańców Pruszkowa i Brwinowa.

Zebrano blisko 1,5 tony śmieci! – Niezmiernie miło zakomunikować nam, iż uczestnicy piątkowej akcji sprzątania Parku Potulickich organizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy zebrali 1200 kg śmieci oraz 268 kg złomu! Daje to łączną ilość 1468 kg odpadów Wcześniej zapowiadana kwota w wysokości 2 zł, do przekazania na organizowane zbiórki, za każdy uzbierany kilogram śmieci, w tej sytuacji wynosi 2936 zł. Do tego dodajemy kwotę ze sprzedaży złomu w wysokości 147 zł, co daje łączną sumę 3080 zł – czytamy na facebookowej stronie stowarzyszenia.

Całą kwotę podzielono na dwie równe części, po jednej z nich przekazano 6-letniemu Filipowi Garnowskiemu (chłopiec zmaga się z poważną wadą serca, przytaczaliśmy jego historię niejednokrotnie) oraz 24-letniemu Kacprowi Pacakowi (choruje na złośliwą odmianę chłoniaka, więcej na temat Kacpra znajdziecie na naszym portalu).

Pomóc można nawet nie wychodząc z domu. Poniżej zamieszczamy linki do kont Filipka i Kacpra, utworzonych na stronie Fundacji Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/kacper-pacak

https://www.siepomaga.pl/filip-serce

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Posprzątali „Potulika” i pomogli Kacprowi oraz Filipkowi”

 1. Wilku Starszy pisze:

  Sprzątać, to powinny osoby siedzące w więzieniach. Czemu my płacimy na ich dokarmianie ?! Wychować tą dzicz, niech pracuję na miskę ryżu każdy więzień. ….

 2. Porządna mama pisze:

  To chyba jakiś żart. Zbieranie śmieci w parku przez kilkuletnie dzieci po pijakach, brudasach, patoli jest takie „cudowne”? Rozumiem chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i integrację, ale jest wiele innych sposobów żeby to robić. Na pewno nie przy śmieciach! Ja swoich dzieci nigdy nie wyśle na taką akcje, ani na „sprzątanie świata”.

 3. Wilku Starszy pisze:

  Brawo, więcej takich inicjatyw.

 4. KK pisze:

  Widzę, że WPR ma problem z publikacją krytycznych komentarzy pod swoim adresem

 5. Anonim pisze:

  Cudownie, park czysty i dzieciaczki dostaną pare groszy. Oby więcej takich akcji !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły