Posprzątaj po swoim pupilu

Region

Do regionu nadchodzi wiosna. Śnieg stopniał a na chodnikach i ścieżkach pojawiły się odchody zwierzęce.

Większość ludzi uwielbia spacerować po czystym chodniku i ścieżkach. Niestety większość właścicieli psów i kotów nie chce sprzątać po swoich czworonogach. Problem ten jest szczególnie dotkliwy tuż po roztopieniu śniegu. Po odwilży coraz widoczniejsze stają się odchody zwierzęce. Są one nie tylko nieestetyczne lecz także powodują wiele groźnych chorób.

– Każda osoba, która opiekuje się czworonogiem ma obowiązek posprzątania po swoim zwierzęciu w miejscu publicznym. Obowiązki właściciela wynikają z ustawy. W Pruszkowie funkcjonuje regulamin o utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta – informuje Anna Janicka, kierownik referatu dzielnicowych i zespołu patrolu Eko w Pruszkowie. – W Pruszkowie znajdują się kosze, gdzie można wrzucać odchody po swoim pupilu – dodaje.

Za nieposprzątanie po własnym czworonogu w miejscu publicznym można zapłacić mandat do 500 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Posprzątaj po swoim pupilu”

 1. Dr.Huckenbush pisze:

  jak w Dniu Świra – co pan mi tam robi pod balkonem?
  A sram.

 2. Onaa pisze:

  Wcześniej narzekali że worków nie ma nie sprzątali bo pieniędzy kupić nie mieli teraz worki wiszą za darmo co kawałek to ciężko du.pe schylić a najlepiej spuścić ze smyczy głową w telelfon a pies lata sam sobie właściciel 10 metrów od niego a on głowa w drugą stronę i udaje że nie jego a nie wspomnę już o tym że karmią te psy resztkami z obiadów zupami jakimiś ziarna itd nie dość że te kopy wielkości przedramienia większe niż dorosłego faceta to w dodatku sra.ki ostatnio idąc myślałam że jakieś ptactwo a niestety psia ludzie miejcie coś w głowach psi żołądek nie jest śmietnikiem

 3. zgred pisze:

  Powinny być jakieś ograniczenia w posiadaniu psów. Np nie więcej niż 1 pies na 5 mieszkań na klatce. W blokach ograniczenie gabarytów zwierzaka.

 4. Rado pisze:

  …a po kocie tez ?

 5. andrzej 58 pisze:

  Dobrze że sie wyprowadziłem z tego śmierdzocego psim kaku grodu.

 6. As pisze:

  Wy i te wasze uczłowieczanie tego barachła – piesełki, kotełki, szczekusie itp. Zidiocenie społeczeństwa nie ma granic.

 7. ... pisze:

  Ciekawe ile mandatów dla właścicieli psów wystawiła w ubiegłym roku nasza dzielna straż miejska. Zawsze mnie ciekawi kwestia mandatów za zaśmiecanie, zakłócanie porządku, za brak uprzątnięcia ulic dla firm budowlanych przy wyjeździe pojazdów z terenu budowy. Ta formacja powinna na siebie zarabiać, a nie być na ciągłym utrzymaniu mieszkańców, plus traktowaniu auta służbowego jako prywatnej taksówki dla swoich rodzin do podwózki do szkoły, przedszkola czy do domu.

 8. xxx pisze:

  Mieszkam na końcu Helenowskiej , 15 psów, ani jednego kosza i woreczków, to jak mam sprzątać

 9. Szymek pisze:

  Na skwerze przed boblioteką rano zawsze ten sam gość z takim małym szczurem.typu york. Spacer,papierosek.pies się wysrywa . A weź zwróć uwagę żeby posprzątał. To jeszcze w gembie dostaniesz

  • Aaaa pisze:

   Szymku, a może tak lekcja poprawnej polszczyzny? Tyle jadu w tobie…musisz być biednym człowiekiem

 10. Ewa pisze:

  W Pruszkowie są pojemniki z torebkami i kosze, a chodniki po każdej zimie wyglądają strasznie, trzeba bardzo uważać aby nie wdepnąć. Te mandaty to tylko teoria. Gdyby było inaczej może wreszcie byłaby zmiana na lepsze.

 11. X pisze:

  Sprzątam po swoim psie, ale znalezienie kosza ….. Niech ustawią kosze, a później wymagają. W innych miejscowościach nie ma problemu z koszami, a tu jak zwykle.

  • Marysia pisze:

   Smieci też można rzucać gdzie popadnie jak nie ma kosza? Twój szczur, twoje łajno. W kieszeń i do domciu.

 12. paca pisze:

  Za 500 zł pies może natychmiast stać się bezpańskim.
  To nie moja ręka, to nie mój pies, to nie mój wuj.

 13. Psiarz pisze:

  Ludzie lubią kupy pod nosem. A psiarz uważa ,że kupka jego psa jest poprpstu ekologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły