Poślizg na budowie domów komunalnych

Piastów

Sztandarowa inwestycja władz Piastowa złapała poślizg. Domy komunalne przy ul. Sułkowskiego będą gotowe dopiero po wakacjach.

Budynki komunalne powstające w Piastowie przy ul. Sułkowskiego powinny być gotowe do 29 czerwca. Przechodząc obok placu budowy, nie trudno zauważyć, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Jak ten poślizg komentują władze miasta? –  Spodziewaliśmy się przesunięcia terminu, przy tego typu inwestycjach takie sytuacje się zdarzają. Mówimy tu o kilku tygodniach. Ostateczny termin zakończenia prac został wyznaczony na 28 września, ale do tego dnia wykonawca musi uzyskać również pozwolenie na użytkowanie – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Równocześnie z pracami budowlanymi ma przebiegać przydzielanie mieszkań w nowych budynkach. Na ostatniej sesji piastowscy radni podjęli uchwałę dotyczącą zasad ubiegania się o nowe lokum. – Wszystko musimy wypracować na nowo. To nowe mieszkania z nieco innymi instalacjami. Warto tu podkreślić, że to chyba pierwsze w historii miasta budynki komunalne wybudowane przez gminę od zera. Musimy zająć się takimi sprawami jak ustalenie opłat czynszowych. Liczymy na to, że uda nam się wszystko zrobić do momentu zakończenia prac – podkreśla Szuplewski. 

Władzom Piastowa zależy na tym, by nowi lokatorzy dbali o mieszkania, dlatego weryfikacja wniosków będzie bardzo wnikliwa. – Nie chcemy, by te budynki za kilka miesięcy zostały zdewastowane. Zależy nam by stworzyć normalne osiedle wpisujące się krajobraz miasta – dodaje piastowski włodarz. 

Inwestycje w budownictwo komunalne budzą wiele emocji. Część mieszkańców uważa, że przydzielanie mieszkań jest niesprawiedliwe w stosunku do tych osób które przekraczają kryteria dochodowe lub zadłużają się, by kupić nowe mieszkanie. Jak odnosi się do tego burmistrz Piastowa? – Budowa mieszkań komunalnych to zadanie gminy narzucone przez przepisy. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zbudować ich tyle, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Nie mniej jednak, nie jesteśmy deweloperem. Mieszkania komunalne trafiają do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i nie mogą pozwolić sobie na kredyt. Oczywiście zdarzają się sytuacje gdy rodziny z pokolenia, a pokolenie zajmują lokale komunalne. Osobiście nie pochwalam tej praktyki – mówi Szuplewski. – My staramy się pomagać tym, którzy w danym momencie najbardziej tego potrzebują – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.