Porywisty wiatr szalał w regionie

Region

Tylko 13 grudnia strażacy z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego interweniowali 22 razy. Silny wiatr głównie połamał gałęzie oraz konary drzew.

Wichura dała się we znaki w ubiegłą niedzielę od godz. 14.00. Większość zgłoszeń jakie otrzymywali strażacy dotyczyła powalonych gałęzi i konarów.

Jak sytuacja przedstawiała się w powiecie pruszkowskim? – Łącznie odnotowaliśmy dziesięć zdarzeń. Wzywano nas do połamanych konarów i gałęzi drzew, które leżały na drogach. Poważniejsze z nich dotyczyły uszkodzonej linii energetycznej czy powalonych drzew na dwóch budynkach – mówi kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

W powiecie grodziskim strażacy interweniowali 12 razy. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Regowie (gm. Baranów). – 11 z naszych działań dotyczyło uszkodzonych drzew w różnej postaci. W Regowie drzewo przewróciło się na drogę tuż przed jadącym samochodem. Kierowca nie zdążył wyhamować. Na szczęście nic mu się nie stało. Ponadto w Podkowie Leśnej silny wiatr przewrócił płot – wyjaśnia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Drzewa spadły również na linie energetyczne w grodziskich Łąkach, Radoniach jak i w Książenicach. Jednak większość awarii została dość szybko usunięta.

W wyniku niedzielnej wichury nikt nie ucierpiał.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.