Porozmawiajmy o transporcie

Pruszków

Przed nami kolejne spotkanie z prezydentem Pruszkowa Pawłem Makuchem z cyklu „Porozmawiajmy o Pruszkowie”. Tym razem głównym tematem spotkania będzie transport.

W poniedziałek 17 czerwca o 18.30 odbędzie się spotkanie mieszkańców z prezydentem Pruszkowa. Głównym tematem spotkania będzie transport, a w szczególności kwestia autobusowego połączenia Pruszków Warszawa. – Pragnę z wami porozmawiać o trzech proponowanych trasach, które poddane zostaną szerokim konsultacjom (również online), a następnie przedstawione radzie miasta – zaprasza Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Jak prezentują się proponowane przebiegi tras dla połączenia Pruszków-Warszawa? Oto trzy rozważane propozycje:
1. Os. Staszica – Plantowa – Powstańców – Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.
2. Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.
3. Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Armii Krajowej – Pęcice – Sokołów – Sokołowska – al. Krakowska – P+R al. Krakowska.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30 w sali nr 21 Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Porozmawiajmy o transporcie”

 1. Wawa pisze:

  Jak wy na tej wsi dajecie radę żyć.
  Dajcie jakiś nr konta to wam chociaż studnie zbudujemy.

 2. A co z weekendami pisze:

  Weekendowe kursy obowiązkowe!

 3. Weekend pisze:

  Dlaczego dwie pierwsze propozycje są bez kursów w weekendy? Ludzie w weekendy pracują, bądz chcą dojechać do Warszawy do rodziny albo na wycieczki z rodziną czy cokolwiek.
  Nie każdy ma auto.Dużo też starszych ludzi by chciało w weekendy dojechać do Warszawy.Jest pogoda i ludzie nie siedza w domach.Weekendy sa obowiązkowe jaka linia by nie była.

 4. Michałowice pisze:

  Trzeci wariant trasy z Pruszkowa do Warszawy jest najbardziej atrakcyjny dla mieszkańców Gminy Michałowice w której komunikacja nie istnieje w żadnym poziomie. Wiadomo że Komorów, Michałowice i Opacz leżą na trasie WKD a Opacz jeszcze autobusy 177 i 220. Mamy rok 2019 i aby dojechać do Warszawy z miejscowości takich jak Pęcice, Suchy Las , Sokołów czy Pęcice Małe dojazd do warszawy rano na 8:00 zajmuje 1:30 (tylko na ochotę). Rano w L23 o 6.10 tłok nie miłosierny bo wszyscy jadą do pracy bo następny bus w tą strone dopiero o 7:30. w Pruszkowie niema jeszcze (napiszę WIELKIEJ) tragedii z dojazdem do Warszawy bo są pociągi i WKD ale z innych miejscowości gdzieś jechać to jest koszmar ponieważ nie ma tak zwanych „Dogodnych przesiadek”.
  Dlatego uważam trasa podstawowa powinna być jak w wariancie 3, a w godzinach szczytu trasa 1 jako wariant expresowy. Taki obraz linii będzie korzystniejszy dla ZTM.

 5. Anonim pisze:

  Niestety, ale bez wybudowania przystanku PKP gdzieś w okolicach Plantowej nadal komunikacja w mieście nie będzie najlepsza.

  • Wilku Starszy pisze:

   Po co pociag tam gdzie wystarczy autobus w takcie 10 minutowym? Tam nie ma wystarczajacych potokow pasazerskich na pociag.

 6. Darek pisze:

  Metro budujmy do Warszawy !!!

 7. Pruszkowianin pisze:

  Tylko pierwszy wariant. Nie ma absolutnie zadnej potrzeby, zeby rejony stacji PKP mialy pod nosem autobus do Warszawy. Te polaczenie ma byc uruchamione, zeby odciazyc pociagi i ulatwic zycie mieszkancom najwiekszych osiedli w Pruszkowie, ktore sa dokladnie pomiedzy liniami PKP i WKD, a dodatkowo nie wbic sie w korki na dojazdowkach do Wojska Polskiego. Jak najkrotsza trasa i prosto do (wkrotce po remoncie) jednego z glownym wezlow Warszawy. Zadne tluczenie sie na Okecie i godzinna podroz tramwajem do Centrum!

  • os. staszica pisze:

   Racja. To nie jest linia zastępcza.

  • Wilku Starszy pisze:

   Zasadniczo najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłaby linia koło PKP, bo w skali całej podróży do Warszawy to jest tylko kilka minut dłużej, a jednocześnie obsługujesz dojazd z osiedla na PKP bez organizowania dodatkowej linii.
   Jednak biorąc pod uwagę jak zakorkowana jest Kościuszki w oczekiwaniu na skręt w lewo do Warszawy to niech lepiej ten autobus od początku jedzie Wojska Polskiego, przynajmniej dopóki sytuacja na Kościuszki się nie zmieni.

 8. gość pisze:

  I to jest te „skok Pruszkowa do przodu” o którym się tyle nasłuchałem w kampanii??

 9. Grabarz pisze:

  Droga redakcjo, czy informacje o planowanych spotkaniach z prezydentem mogłyby się pojawiać na łamach WPR24 wcześniej niż w dniu spotkania?

 10. gromosław pisze:

  A kiedy w końcu zostanie wprowadzony wspólny bilet ZTM-WKD do Pruszkowa? Wszędzie jest, w tej jeb…WKD nie ma. Wszędzie można, ale w tej pierd…WKD nie da się. A prezes WKD jest wciąż zadowolony z siebie. Zrobili parking w Regułach, teraz będą w Pruszkowie. No co z tego? Jak i tak wciąż jazda samochodem jest tańsza niż kupno dwóch biletów miesięcznych WKD do Opaczy i ZTM na Warszawę. Q…wica bierze, że w KM, SKM, ZTM można się dogadać, ale w tej jeb…WKD nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły