Porozmawiajmy o reformie oświaty

Pruszków

Już w najbliższy piętek 10 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty.

Zmiany w szkołach podstawowych budzą wiele wątpliwości. Przypomnijmy od września rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Dzisiejsi uczniowie klas 6 szkół podstawowych pójdą do klasy 7, a nie do klasy 1 gimnazjum. Zmiany te najbardziej odczują gminy bowiem to na ich barkach spoczywa prowadzenie szkół podstawowych i gimnazjów. W najbliższym czasie przed gminami sporo pracy. Konieczne jest stworzenie nowej sieci podstawówek, obwodów oraz podjęcie decyzji o ewentualnym przekształceniu niektórych placówek gimnazjalnych w podstawówki.

Niewiadomych jest wiele. Dlatego warszawie Kuratorium Oświaty zaplanowało szereg spotkań dla samorządowców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców. Spotkanie dotyczące placówek w powiecie pruszkowskim i warszawskim-zachodnim odbędzie się już 10 lutego w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Na godz. 13.00 zaplanowano spotkanie z samorządowcami i dyrektorami szkół. Dwie godziny później (15.00) ruszy spotkanie z nauczycielami. Natomiast spotkanie z rodzicami rozpocznie się o godz. 17.00. – Będzie to dobry moment, aby uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat przeprowadzanej reformy oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – podkreślają organizatorzy.

Uczestnicy spotkania proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie kuratorium, która ma charakter organizacyjny, związany z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby miejsc. Rejestrować można się tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.