Poradnia przy Drzymały rozszerzy zakres usług

Region

Poradnia stomatologiczna przy ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie szykuje się do rozszerzenia zakresu świadczonych usług. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego chce zaoferować chirurgię stomatologiczną, ortodoncję i protetykę.

Poradnia uruchomiona trzy miesiące temu przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, którego organem założycielskim jest powiat pruszkowski, od pierwszych dni ma bardzo dużo pacjentów. I nie ma się czemu dziwić. W komfortowych warunkach wykonuje się tam różnorodne usługi stomatologiczne w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gdy placówkę uruchamiano, dyrektor SPZZOZ Mieczysław Brągoszewski nie krył, że chciałby, aby w przyszłości rozszerzyła swoją działalność.

Jednak by tak się stało i mieszkańcy powiatu pruszkowskiego w placówce przy ul. Drzymały mogli korzystać z bogatszej oferty usługowej, trzeba najpierw przebrnąć przez procedurę formalno-prawną. Proces ten został już zapoczątkowany, m.in. podjęciem uchwały powiatu pruszkowskiego w sprawie przekształcenia przez rozszerzenie działalności SPZZOZ. – Na razie przygotowujemy zmiany w dokumentach, które umożliwią starania o zwiększenie zakresu działalności. Proces taki trwa średnio 2,5 miesiąca – mówi dyrektor Brągoszewski. – Szykujemy się do tego, mając na uwadze informacje z NFZ, że znajdą się możliwości przyznania kontraktu na prowadzenie szerszej działalności niż obecnie – dodaje.

O tym, czy i od kiedy zwiększy się oferta usługowa poradni, więcej będzie wiadomo prawdopodobnie w drugiej połowie maja. – Wówczas ubezpieczyciel będzie miał bilans pierwszego kwartału tego roku – stwierdza dyrektor. Jednak już teraz nadmienia, że chodzi o to, by pacjenci w jednym miejscu mogli uzyskać fachową pomoc stomatologiczną w ramach ubezpieczenia.

– Chcemy nie tylko leczyć dzieci z powodu próchnicy, ale także móc zapewnić im leczenie chorób przyzębia, wad zgryzu. Rozważamy protetykę dziecięcą i ortodoncję. Wszystko po to, by z usług mogli korzystać mieszkańcy powiatu w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Ludzie powinni mieć dostęp do tego typu usług, bo są ubezpieczeni – z przekonaniem mówi dyrektor Brągoszewski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.