Ponad 30 mln zł na inwestycje w Nadarzynie

Nadarzyn

Sprawdziliśmy jak prezentuje się budżet Nadarzyna na obecny rok. Gmina na inwestycje chce wydać ponad 30 mln zł.

Na początek kilka danych o finansach gminy. Przychody na 2022 r. oszacowano na kwotę niewiele ponad 157,6 mln zł. Wydatki zaplanowano na prawie 163,5 mln zł. Nadwyżka w budżecie Nadarzyna wyniesie blisko 5,9 mln zł.

Sprawdziliśmy jakie inwestycje chcą w przyszłym roku zrealizować władze Nadarzyna. Łącznie inwestycje gmina wyda blisko 30 mln zł. Lwią część tej kwoty, bo aż 9,78 mln zł pochłoną zadania z działu „Transport i łączność”.

Aż 7 mln zł będzie kosztować przebudowa ul. Głównej w Ruścu. Blisko 2,2 mln zł pochłonie zadanie „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap III”

Kolejny dział, na który zarezerwowano pokaźną kwotę to ochrona zdrowia. Władze Nadarzyna na realizację zadań zarezerwowały tu 7,7 mln zł. I jak łatwo się domyślić kwota ta w całości została przeznaczona na budowę zespołu usług medycznych przy ul. Granicznej w Nadarzynie wraz z podstawowym wyposażeniem.

Na liście najkosztowniejszych inwestycji planowanych do realizacji na 2022 r . znajdziemy również zaprojektowanie i budowę budynku przedszkola w Wolicy przy ul. Złotego Kłosa – 3 mln zł oraz przebudowę oficyny w parku w Młochowie ponad 3 mln zł. Na ten rok przewidziano również rozbudowę kompleksu basenów letnich – budowa małej architektury- zjeżdżalni wodnej wraz z zagospodarowaniem terenu zewnętrznego w Strzeniówce 1,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Ponad 30 mln zł na inwestycje w Nadarzynie”

 1. Ktos pisze:

  Droga Cyganska w Wolicy czeka do naprawy dziura na dziurze i dziura pogania panie wojcie klaniaja sie mieszkancy

 2. obecna... pisze:

  Na pewno na basenie znajda się szafki , bez szafek też było cudnie…
  reszta inwestycji jest dużo ważniejsza, ale rozbudowa basenów bardzo mnie cieszy 🙂

 3. Agata pisze:

  Po raz kolejny przyczepianie się do przecinków, a brak merytorycznej odpowiedzi… typowe dla leminga.. jeszcze raz mieszkańcy Nadarzyna dziękują za wsparcie z Polskiego Ładu pomimo, tego że Wójt Nadarzyna wspiera totalnych… acha nie wiedział… tak jak TY..

 4. Agata pisze:

  Brawo Rząd PiS!! Nadarzyn dziękuję za pieniądz z Nowego Ładu!! Przepraszamy za burmistrza Nadarzyna, który podobno jest „niezależny”, ale na inaugurację kampanii prezydenckiej przez przypadek zaprosił RAFAU… ale to taki mały lapsus, burmistrz był nieświadomy…

  • Grabarz pisze:

   W Nadarzynie organem wykonawczym jest wójt, a nie burmistrz. Zanim popełnisz kolejne narodowo socjalistyczne wypociny poproś w klubie Gazety najPolskiej o korepetycje z zakresu administracji publicznej.

   • Chu chu pisze:

    Wójt na pewno jest organem, ale nawet nie chcę mówić jakim organem. Niech każdy odpowie sobie sam. Chu, chu, cha, cha, zima jest zła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły