Ponad 1,5 mln zł na pruszkowski welodrom

Pruszków

Dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pruszkowski tor kolarski czeka modernizacja. Na ten cel przeznaczono ponad 1,5 mln zł.

O dofinansowanie ubiegały się władze Polskiego Związku Kolarskiego, który zarządza obiektem i wiadomo już, że starania te zakończyły się sukcesem. Z ministerialnej kasy na modernizację BGŻ BNP Paribas Arena przeznaczono ponad 1 mln 600 tys zł. Środki pochodzą z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Radości z uzyskanego dofinansowiania nie kryje prezez PZKol. – To nasz ogromny sukces. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy w stanie przeprowadzić większość niezbędnych modernizacji na naszym obiekcie. Decyzja ta cieszy mnie tym bardziej, gdyż w końcu zaczynamy szukać pieniędzy w różnych programach i jak widać skutecznie – mówi Dariusz Banaszek.

W tym roku na pruszkowskim torze odbędą się m.in. Grand Prix Polski, Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich w kategorii junior młodszy, Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym oraz Mistrzostwa Polski LZS i Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.