Ponad 14 mln zł na inwestycje

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn ma już gotowy budżet na 2016 r. W porównaniu do roku bieżącego nadarzyński magistrat wyda mniej pieniędzy na inwestycje.

W tegorocznym budżecie gmina Nadarzyn miała zaplanowane dochody na poziomie prawie 77 mln zł, a wydatki na poziomie 79 mln zł. Deficyt wyniósł 2,5 mln. W 2015 r. gmina na inwestycje wydała blisko 16,5 mln zł.

Jak prezentuje się plan finansowy Nadarzyna na 2016 r. Większość kwot znacznie się zwiększyła. Planowane dochody gminy oszacowano na blisko 81 mln zł. Na wydatki gmina zaplanowała kwotę 84 mln zł. Przyszłoroczny deficyt wyniesie ponad 3 mln zł. Co ciekawe na wydatki majątkowe, czyli inwestycje zarezerwowano 14 mln zł, czyli o 2,5 mln mniej niż w 2015 r.

A jakich inwestycji powinni spodziewać się mieszkańcy gminy w przyszłym roku?  Lwią część pieniędzy na inwestycje pochłoną zadania z zakresu oświaty (prawie 5,4 mln zł). W tym dziale znajdują się tylko dwie pozycje – koncepcja budowy świetlicy i stołówki przy Szkole Podstawowej w Nadarzynie (10 tys. zł) oraz dokumentacja projektowa i budowa budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z halą sportową w Ruścu.

Jednak szkoła to nie jedyna kosztowna inwestycja, którą planuje gmina. Na kolejnym miejscu pod względem nakładów finansowych znalazły się: budowa świetlicy w Parolach (1,76 mln zł), rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kostowcu (1,29 mln zł), zakup działki w Wolicy pod budowę kompleksu kulturalno-oświatowego (952 tys zł), budowa ścieżek rowerowych (416 tys. zł) oraz wykonanie projektu oraz budowa chodnika w ul. Jodłowej w Strzeniówce (209 tys. zł).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.